Begaj: Malisheva ka nevojë për staf mjekësor

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj tha se Malisheva është në karantinë dhe se qytetarët po e respektojnë vendimin…

Qeveria do të përkrahë Malishevën për nevojat emergjente pas rasteve me koronavirus

Ministrja e Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL), Emilja Rexhepi, ka vizituar sot Komunën e Malishevës, me qëllim të njohjes për…

Malisheva redukton punën në administratë komunale

Komuna e Malishevës ka marrë vendim të reduktojë stafin e saj në maksimum dhe pezullimin e të gjitha aktiviteteve në…

Kryetari i Malishevës Ragip Begaj mban konferencë për media

Lidhur me situatën e krijuar me COVID-19 në Komunën e Malishevës, i pari i kësaj komune Ragip Begaj po mban…

Ndalohen hyrje-daljet e qytetarëve në Komunën e Malishevës

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e jashtëzakonshme të mbajtur sonte, ka marrë vendim për masa shtesë pas konfirmimit të rasteve pozitive…

​Edhe Malisheva vendoset në karantinë

Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka njoftuar se edhe Malisheva nga sonte është në karantinë. Ky vendim erdhi pasi sot u rrit…

Në ditën e pavarësisë, veteranët nga Malisheva kërkojnë unitet të spektrit politik

Komuna e Malishevës ka shënuar me aktivitete të ndryshme Ditën e Pavarësisë së Kosovës. Në kuadër të këtyre aktiviteteve është…

Shkolla e Futbollit “Besa” fiton turneun e futbollit të Pavarësisë

Në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 12 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, sot ka përfunduar turniri në futboll të…