Nëntë të testuar për koronavirus nga Malisheva, dalin negativë

Nëntë persona nga Komuna e Malishevës, për të cilët dyshoje se ishin të prekur me COVID-19, fatmirësisht kanë rezultuar negativë.…

Malisheva me numrin më të madh të të shëruarve nga koronavirusi

Pas 40 dite në karantinë, Komuna e Malishevës sonte ka marrë një prej lajmeve më të mira në këto ditë…

Komuna e Malishevës lejon edhe disa veprimtari tjera të punojnë

Kryetari i Malishevës, Ragip Begaj, sot ka mbajtur një takim të shtabit emergjent komunal për COVID-19 dhe përfaqësuesve të subjekteve…

Dita e katërt në Malishevë pa infeksione

Komuna e Malishevës, e cila më herët ishte vatër e shpërthimit të koronavirusit në Kosovë, sot për të katërtën ditë…

Edhe tre të shëruar nga koronavirusi në Malishevë

Tre persona të prekur me COVID-19 nga Komuna e Malishevës janë shëruar plotësisht. Këtë e kanë konfirmuar vetë pacientët dhe…

Nënkryetari i Malishevës viziton fshatrat Berishë, Fshat i Ri dhe Tërpezë

Kufizimet e lëvizjeve të qytetarëve për shkak të gjendjes me koronavirus po ndikojnë drejtpërdrejt në jetesë edhe në fshatrat e…

Arrin në 18 numri i të shëruarve në Malishevë

Bazuar në të dhënat zyrtare nga institucionet përgjegjëse shëndetësore në vend, numri i të shëruarve nga koronavirusi në Komunën e…

Malisheva me numrin më të madh të personave me koronavirus

Është bërë një muaj prej kur komuna e Malishevës është futur në karantinë për shkak të rrezikut të përhapjes së…

Komuna e Malishevës ndihmon me barna të prekurit me COVID-19

Të prekurit me COVID-19 në  Komunën e Malishevës, të cilët trajtimin e bëjnë në shtëpi, krahas koronavirusit përballen edhe me…

Malisheva me 68 raste me Covid-19, kërkohet të mos pengohet furnizimi me ushqime

Shtabi komunal për menaxhimin e situatës me COVID-19 në Malishevë, sot e ka mbajtur takimin e rregullt, ku janë diskutuar…