Rreth 300 të prekur nga rriqrat në Malishevë

Zëvendësministri në detyrë i Shëndetësisë Izet Sadiku dhe zëvendësministri në detyrë i Punëve të Brendshme, Bajram Gecaj, vizituan sot Komunën…

Haradinaj: Sfidë mbetet rimëkëmbja ekonomike, kemi humbur shumë kohë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka tërhequr vëmendjen se të gjitha energjitë tashmë duhet të fokusohen në rimëkëmbjen ekonomike të…

Shërohet fëmija 9 muajsh nga Malisheva

Sonte është shëruar edhe një fëmijë nëntë muajsh nga Malisheva, që ishte prekur me COVID-19 javë më parë.   Në…

Malisheva, 14 ditë pa asnjë të prekur me COVID-19

Sot mbushen dy javë qëkur në Komunën e Malishevës nuk është regjistruar asnjë rast i ri me koronavirus dhe të…

Begaj falënderon të gjithë të angazhuarit në menaxhimin e pandemisë në Malishevë

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, sot e ka mbajtur mbledhjen e rregullt të Këshillit të Drejtorëve, ndërsa në…

Edhe një i shëruar nga Malisheva, bilanci i të shëruarve arrin në 72

Edhe një person nga Komuna e Malishevës është shëruar plotësisht nga virusi i COVID-19, duke e rritur numrin e të…

Begaj: Presim ndihmë nga qeveria për rimëkëmbjen ekonomike

Komuna e Malishevës, që është një prej komunave me numrin më të madh të të prekurve me Covid-19, tash e…

Edhe 11 të shëruar nga Malisheva, numri i të shëruarve shkon në 71

Numri i personave të shëruar në Komunën e Malishevës ka arritur në 71, pasi sonte përfundimisht janë shëruar edhe 11…

Malisheva nis dezinsektimin e zonave endemike

Në kuadër të zbatimit të strategjisë nacionale për luftimin dhe parandalimin e etheve hemorragjike krime kongo (EHKK), nga dita e…

Shkon në 60 numri i të shëruarve nga COVID-19 në Malishevë

Bazuar në rezultatet e testimeve nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, edhe dy pacientë nga Komuna e Malishevës janë shëruar,…