Begaj falënderon të gjithë të angazhuarit në menaxhimin e pandemisë në Malishevë

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, sot e ka mbajtur mbledhjen e rregullt të Këshillit të Drejtorëve, ndërsa në…

Edhe një i shëruar nga Malisheva, bilanci i të shëruarve arrin në 72

Edhe një person nga Komuna e Malishevës është shëruar plotësisht nga virusi i COVID-19, duke e rritur numrin e të…

Begaj: Presim ndihmë nga qeveria për rimëkëmbjen ekonomike

Komuna e Malishevës, që është një prej komunave me numrin më të madh të të prekurve me Covid-19, tash e…

Edhe 11 të shëruar nga Malisheva, numri i të shëruarve shkon në 71

Numri i personave të shëruar në Komunën e Malishevës ka arritur në 71, pasi sonte përfundimisht janë shëruar edhe 11…

Malisheva nis dezinsektimin e zonave endemike

Në kuadër të zbatimit të strategjisë nacionale për luftimin dhe parandalimin e etheve hemorragjike krime kongo (EHKK), nga dita e…

Shkon në 60 numri i të shëruarve nga COVID-19 në Malishevë

Bazuar në rezultatet e testimeve nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, edhe dy pacientë nga Komuna e Malishevës janë shëruar,…

Nderohen dëshmorët e kombit në Malishevë

Kryetari i Komunës së Malishevë, Ragip Begaj dhe kryetari i Shoqatave të dala nga Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,…

Edhe një ditë e qetë për Malishevën, kërkohet vazhdim i zbatimit të masave

Edhe sot Komuna e Malishevës kaloi një ditë të qetë me COVID-19, pasi nuk është konfirmuar asnjë rast i ri.…

Malisheva kërkon të hiqet nga karantina

Shtabi Emergjent Komunal në Malishevë i ka bërë thirrje kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit që pa humbur kohë të shfuqizojë…

Fshati Banjë i Malishevës hiqet nga karantina

Nga sot, fshatit Banjë në Komunën e Malishevës, i hiqet karantina, e vendosur gati një muaj më parë, përkatësisht me…