Nis rregullimi i rrugëve në Astrazup të Malishevës

Sot në Astrazup të Malishevës, ka filluar rregullimi i tri rrugëve në tri lagje të ndryshme të këtij fshati. Kryetari…

5 raste të reja me koronavirus në Malishevë, njëri kishte vdekur para dy ditësh

Sot janë regjistruar pesë raste të reja me COVID-19 në Komunën e Malishevës, por njëri prej tyre, dy ditë pas…

Edhe tri raste të reja me COVID-19 në Malishevë

Sot janë regjistruar edhe tri raste të reja me koronavirus në Komunën e Malishevës. Rastet e reja janë konfirmuar në…

Në Malishevë regjistrohen edhe tri raste të reja me COVID-19

Sot janë regjistruar edhe tri raste të reja të prekur me koronavirus në territorin e Komunës së Malishevës. Kjo është…

​Pesë raste të reja me COVID-19 në Malishevë

Sot në Komunën e Malishevës janë regjistruar edhe pesë raste të reja me koronavirus. Kjo është konfirmuar në komunikimin zyrtar…

Edhe 4 raste të reja me COVID-19 në Malishevë

Bazuar në analizat e testeve për COVID-19, të bëra publike nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, nga Komuna…

Ndërroi jetë veterani i UÇK-së Shpejtim Hazrolli

Ka ndërruar jetë veterani dhe  eprori i ish-UÇK-së, Shpejtim Hazrolli nga fshati Banjë i Komunës së Malishevë. Eprori Hazrolli, ishte…

Të gjitha testet nga Malisheva edhe sot kanë rezultuar negative

Edhe sot të gjitha rezultatet e testeve për COVID-19 të qytetarëve të Malishevës kanë rezultuar negative, duke e ruajtur stabilitetin…

Malishevë: Nga dy testet për COVID-19, njëri del pozitiv

Bazuar në rezultatet zyrtare të IKSHPK-së, të dielën kanë dalë rezultatet e dy testeve të bëra për COVID-19 nga Komuna…

Ndërron jetë veterani i prekur me COVID-19

Mbrëmë ka ndërruar jetë veterani i luftës, Mehmet Kastrati nga fshati Maxharrë i Komunës së Malishevës. I ndjeri ishte i…