Asfaltohet një rrugë në Vërmicë të Malishevës

Në kuadër të rregullimit të infrastrukturës rrugore në Komunën e Malishevës, sot është asfaltuar një rrugë në fshatin Vërmicë, përkatësisht…

Filloi rregullimi i dy rrugëve në fshatin Marali të Malishevës

Sot në fshatin Marali, ka filluar rregullimi i dy rrugëve të këtij fshati, rruga “Mulla Selimi” dhe rruga “Naim Frashëri”.…

Filloi asfaltimi i dy kilometrave rrugë që do të jenë në shërbim të bujqve në Malishevë

Sot filloi asfaltimi i një rruge të gjatë mbi dy kilometra, e cila fillon në fshatin Carrallukë dhe shkon deri…

​Vodhi në dy xhami të Malishevës, arrestohet 19-vjeçari nga Drenasi

Policia e Kosovës, konkretisht Stacioni policor – Malishevë, ka pranuar informatё- njoftim nga viktima – ankuesi, Imam i Bashkësisë Fetare…

Dy të shëruar dhe dy raste të reja me COVID-19 në Malishevë

Komuna e Malishevës ka regjistruar edhe dy raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Po ashtu, brenda…

Asfaltohen nëntë rrugë në fshatrat Mleqan dhe Drenoc të Malishevës

Në kuadër të realizimit të investimeve kapitale dhe rregullimit të infrastrukturës rrugore në vendbanimet e Komunës së Malishevës, sot ka…

Në Malishevë po vazhdon kërkimi për 2 vjeçarin e humbur

Pasditen e djeshme në fshatin Terpezë të komunës së Malishevës ka humbur një 2 vjeçar. Nga komuna e Malishevës kanë…

Dy të vdekur nga COVID-19 në Malishevë

Në 24 orët e fundit në Komunën e Malishevës me COVID-19 janë konfirmuar dy raste të reja, dy pacientë janë…

Shtatë të shëruar dhe dy raste të reja me COVID-19 në Malishevë

Sot në Komunën e Malishevës janë shëruar shtatë persona të cilët kanë qenë të prekur me koronavirus, ndërsa janë konfirmuar…

7 të shëruar dhe një rast i ri me COVID-19 në Malishevë

Sot në Komunën e Malishevës janë shëruar 7 persona dhe një rast i ri ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Kjo…