​Pefqeli tregon arsyen e largimit nga Malisheva dhe zbulon skuadrën e re

Mërgim Pefqeli ishte njëri nga lojtarët thelbësor në skuadrën e Malishevës e cila siguroi mbijetesën në Superligën e Kosovës pas…

Malisheva prezanton dy blerja të reja, rrëmben edhe yllin e Gjilanit

Malisheva që deri më tani nuk ishte aktive në afatin kalimtar veror, ashtu siç ishin ekipet tjera rivale, sot ka…

Mesfushori i Malishevës: Nuk flas me asnjë ekip tjetër pa biseduar së pari me Malishevën

Ilir Mustafa është njëri nga lojtarët që ka dhënë kontribut shumë të madh në edicionin e sapo përfunduar të Superligës…

Mediumi i madh spanjoll shkruan për protestën e tifozëve të Vushtrrisë

Në ndeshjen e barazhit të zhvilluar javën e kaluar në stadiumin “Zahir Pajaziti” ndërmjet Vushtrrisë dhe Malishevës ndodhi një incident…

Klubi i atletikës “Malisheva” fitues i Kupës së Kosovës

Klubi i Atletikës “Malisheva” është shpallur fitues i Kupës së Kosovës Në stadiumin “Liman Gegaj” në Malishevë me: 28/29.05.2022 u…

Malisheva mposht Vushtrrinë, siguron edhe një sezon tjetër në Superligën e Kosovës

Skuadra e Malishevës ka arritur ta fitojë ndeshjen e sotme të barazhit kundër Vushtrrisë, kështu duke siguruar edhe një sezon…

​Lufta për një vend në Superligë, Malisheva e Vushtrria luajnë ndeshjen e barazhit

Stadiumi “Zahir Pajaziti” në Podujevë do të jetë nikoqir i përballjes së sotme mes skuadrës së Vushtrrisë dhe asaj të…

Mungesa e stafit mjekësor, fenomen shqetësues në klubet e Superligës së Kosovës

Mungesa e një stafi adekuat mjekësor që do të kujdesej për shëndetin e lojtarëve gjatë ndeshjeve zyrtare si dhe gjatë…

Kapiteni i Malishevës: Do të japim atomin e fundit për mbetje në Superligë

Të dielën Malisheva dhe Dukagjini do të përballen në ndeshjen e xhiros së fundit të këtij edicioni dhe skuadra që…

Nuk ka fitues në “Zahir Pajaziti”, Malisheva e mposht Feronikelin

Kanë përfunduar të tri ndeshjet e programit të sotëm të Superligës së Kosovës, ku kemi disa rezultate tejet interesante. Pas…