Digjen pyjet në fshatrat e Ranillukut dhe Novobërdës

Rreth 50 hektarë hektar pyll pronë private dhe shtetërore janë përfshi nga zjarri në fshatin Prekoc të Novobërdës. Sipas Policisë,…

Në Kupën e Afrikës ndeshja zgjatë vetëm 89 minuta-video

Kombëtarja e Malit e ka shënuar fitoren e parë në Kupën e Afrikës duke arkëtuar kështu tri pikë shumë të…

Ata mbijetuan 72 ditë në mal pas rrëzimit të avionit: Nuk donim ta bënim, por ishim të uritur

Në dhjetor 1972, filloi një operacion për të shpëtuar njerëzit që i mbijetuan një përplasje avioni në Ande. Ata nuk…

Bie guri nga mali, shembet një shtëpi në Shëngjin

Një gur disa tonësh ka rënë nga mali mbi një shtëpi në Shëngjin. Fatmirësisht nuk është lënduar askush pasi brenda…

Franca kritikon ashpër marrëveshjen që sjell mercenarë të grupit “Wagner” rusë në Mali

Planet që do të dërgonin mercenarë rusë në Mali është kritikuar ashpër edhe nga ministri i Jashtëm i Francës, Jean-Yves…

Akuzohet se i vuri zjarrin malit, arrestohet një 47-vjeçar në Shqipëri

Policia e Shtetit shqiptar ka arrestuar sot shtetasin 47-vjeçar me inicialet E.O. në fshatin Nang, nën dyshimet për zjarrvënie të…

​Del jashtë kontrollit zjarri në malin e Rrunës në Kukës

Vazhdon të jetë problematike situata nga zjarret në majën e Rrunës, në Kukës, ku flakët kanë përfshirë pjesën më të…

Digjen pyjet në Shtime, Suharekë dhe Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve kanë ndodhur shpërthime zjarri në fshatrat e Prizrenit, Suharekës dhe Shtimes.…

Përfshihet nga zjarri një pjesë e malit të Rugovës

Mbrëmjen e së premtes zjarret përfshinë malin e Rugovës në Pejë. Për këtë zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin…

Grusht shteti në Mali, arrestohen presidenti dhe kryeministri i vendit

Zëdhënës të qeverisë të Malit bëjnë me dije se një grup ushtarësh rebelë kanë arrestuar presidentin e vendit Bubakar Keita…