​Kurti pret Abazoviqin, pritet nënshkrimi i marrëveshjes për korridorin e qiellit të hapur

Në ditën e dytë të qëndrimit në Kosovë, kryeministri malazez Dritan Abazoviq do të takohet me kryeministrin Albin Kurti. Në…

​Abazoviq i përgjigjet Kurtit: Kombi malazez nuk shuhet

Kryeministri malazez Dritan Abazoviq duke iu përgjigjur shqetësimeve të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti para zgjedhjeve presidenciale në Mal të…

​Abazoviq në Kosovë, hap “qiellin malazez” për aeroplanët që nisen nga Prishtina

Kryeministri malazez Dritan Abazoviq do të qëndrojë për një vizitë pune (13-15 prill) në Kosovë. Gjatë qëndrimit në shtetin e…

Investimi milionësh në Ulqin, “Jadran” pritet të shndërrohet në simbolin e turizmit malazez

Ofertës turistike të qytetit bregdetar të Ulqinit së shpejti do t’i shtohet edhe Hoteli “Jadran”, një investim dhjetëra milionësh i…

​Hoxhaj për zgjedhjet në Mal të Zi: Fitoi versioni serbo-rus

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj, ka komentuar zgjedhjet e djeshme presidenciale në Mal të…

Malazezët festojnë fitoren e Millatoviq me flamurin e Serbisë

Kandidati i Lëvizjes Evropa Tani, Jakov Millatoviq pas fitores në rundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi,…

“Jakov Millatoviq është presidenti i ri i Malit të Zi”

Përfaqësues të Lëvizjes së Evropës tani, kanë dal me rezultate sa i përket raundit të dytë të zgjedhjeve që u…

CEMI: Milatoviq ka marrë 60 për qind të votave, Gjukanoviq 40 për qind

Presidenti aktual dhe kryetari i Partisë Demokratike të Socialistëve (DPS), Milo Gjukanoviq, fitoi 39,4 vota, ndërsa kandidat i Lëvizjes Evropa…

Mbyllen qendrat e votimit në Mal të Zi, votuan mbi 70 për qind

Në Mal të Zi është mbajtur raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale, ku votuan 70.7 për qind e votuesve ose…

​Gjukanoviq e Millatoviq premtojnë të ardhme evropiane për Malin e Zi

Qytetarët në Mal të Zi sot po votojnë për të zgjedhur presidentin që do të udhëheq këtë shtet në pesë vitet…