Mali i Zi, përshkallëzohet kriza qeveritare për shkak të Srebrenicës

Parlamenti i Malit të Zi miratoi një rezolutë me të cilën dënohet gjenocidi në Srebrenicë dhe shkarkoi ministrin e Drejtësisë,…

Mbi 31 mijë qytetarë humbën punën për një vit në Malin e Zi

Në Malin e Zi, 31.435 qytetarë humbën punën brenda një viti, sipas të dhënave të fundit nga Administrata e Statistikave…

Mali i Zi do t’iu bashkohet sanksioneve evropiane ndaj Bjellorusisë

Mali i Zi do të bashkohet me masat kufizuese të Bashkimit Evropian ndaj Bjellorusisë, tha ministri i Jashtëm i këtij…

62 milionerë në Mal të Zi – depozita më e madhe në bankë mbahet nga një shtetas i huaj

Në fund të marsit, 62 qytetarë në bankat malazeze kishin më shumë se një milion euro. Kjo u njoftua për…

​15 vjet nga shpallja e pavarësisë së Malit të Zi

Sot mbushen 15 vjet nga përfundimi zyrtar i funksionimit të Konfederatës Serbi dhe Mali i Zi. Më 21 maj të…

Hoxhaj, PDK: Refuzimi i Malit të Zi për të dërguar ushtarët e saj në kuadër të NATO-s në Kosovë, kërcënim për orientimin euro-atlantik të Ballkanit

Ushtruesi i detyrës së kryetari të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, përmes një mesazhi në twitter ka komentuar refuzimin…

Mali i Zi sivjet pa togë këmbësorie në misionin KFOR në Kosovë

Ushtria e Malit të Zi nuk do të dërgojë një togë këmbësorie në misionin KFOR në Kosovë këtë vit për…

Kosovarët do të vazhdojnë të paguajnë 15 euro taksë në kufirin me Malin e Zi

Ende nuk është larguar taksa për qytetarët e Kosovës që udhëtojnë për në Mal të Zi. Dy qeveritë janë duke…

Hiqet taksa kufitare prej 15 eurosh mes Kosovës dhe Malit të Zi

Tashmë qytetarët e Kosovës mund të udhëtojnë në Mal të Zi, pa e paguar taksën në vlerë prej 15 eurosh.…

Kosova mposhtet nga Mali i Zi, minimizohen shanset për kualifikim në Kampionatin Evropian

Mali i Zi ishte rivali i radhës për Kombëtaren e Kosovës në Hendboll në rrugën drejt kualifikimeve për në Kampionatin…
error: