U-21/ Shqipëria mund 2-0 Malin e Zi

Shqipëria U-21 luajti sot ndaj Malit të Zi U-21 ndeshjen e katërt të kualifikueseve të Evropianit të kësaj grup-moshe, duke…

Arrestohen dy shtetas kosovarë në Mal të Zi, të kërkuar për krime lufte

Policia e Kosovës, përkatësisht Drejtoria për Bashkëpunim Ndërkombëtar Policor (ILECU), në kuadër të angazhimeve dhe detyrave ligjore të bashkëpunimit ndërkombëtar…

Mali i Zi heq përdorimin e qeseve të lehta plastike

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviq njofton se sot (e martë) në seancën e Qeverisë, me propozim…

“Bozhoviq dhe Llukovac u vunë në dispozicion të ushtrisë serbe në sulmin terrorist në veri”

Partia Demokratike e Socialistëve në Mal të Zi u ka bërë thirrje autoriteteve të demokratëve dhe Malit të Zi të…

Abazoviq pas sulmit terrorist në veri: Tragjedi, të provohet pajtimi

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka reaguar pas sulmeve në veri të Kosovës, ku rreshteri policor…

​Abazoviq përuron shkollën e vetme shqipe në Rozhajë

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq mori pjesë në përurimin e shkollës së rikonstruktuar në Rozhajë e cila është…

Rama i kundërpërgjigjet Vuçeviqit: S’do ta lejojmë askënd të na tërheq prapa

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pas kërcënimeve të ministrit serb të Mbrojtjes për destabilizim të rajonit. Ai i…

Mali i Zi mban garën “qytetari më dembel”

Mali i Zi nisi të premten konkursin e tij tradicional “qytetari më dembel” për të vendosur “qytetarin më dembel” në…

Futboll/ Vajzat e Kosovës U19 ndeshen me Malin e Zi në dy ndeshje miqësore

Kombëtarja e Kosovës U19 e vajzave është nisur për në Rozhajë, ku do t’i zhvillojë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren…

Spajiq shpallet mandatar për formim të Qeverisë në Mal të Zi

Presidenti i Malit të Zi, Jakov Millatoviq e ka zgjedhur liderin e partisë Evropa Tani, Millojko Spajiq si mandatar për…