Fondet e IPA II, Kosova përfituese e 7.5 milionë eurove në kuadër të bashkëpunimit me Malin e Zi

Qytetarët e zonës kufitare mes Kosovës dhe Malit të Zi kanë përfituar nga programi IPA i bashkëpunimit ndërkufitar mes dy…

​Heshtje zgjedhore në Mal të Zi

Në Mal të Zi, sot (e shtunë) është heshtje zgjedhore në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që…

​Heshtja zgjedhore në Mal të Zi nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do…

Millatoviq, njeriu që mund ta rrëzojë nga pushteti liderin e Malit të Zi

Vetëm disa muaj më parë, pak njerëz mund ta paramendonin se kandidati presidencial në Mal të Zi, Jakov Millatoviq, ishte…

Mali i Zi po mban zgjedhjet presidenciale

Qytetarët e Malit të Zi do të votojnë sot për të zgjedhur presidentin e ri të vendit. Presidenti aktual, Millo…

Abazoviq: Mali i Zi dhe Shqipëria do t’i nënshkruajnë 11 marrëveshje (Foto)

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq para ceremonisë zyrtare dhe fillimit të mbledhjes së përbashkët të qeverisë që drejton…

​Shqipëria dhe Mali i Zi për të dytën herë mbajnë mbledhjen e përbashkët

Qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Malit të Zi, sot zhvillojnë mbledhjen e dytë të përbashkët, në të cilën do…

Qeveria e Malit të Zi miraton tri marrëveshje të procesit të Berlinit

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq ka njoftuar se Qeveria e Malit të Zi, ka miratuar tri marrëveshje në…

Shqipëria dhe Mali i Zi nesër do të nënshkruajnë disa marrëveshje bashkëpunimi

Nesër (27 shkurt) do të zhvillohet mbledhja e dytë e përbashkët mes qeverisë të Republikës së Shqipërisë dhe qeverisë së…

Bisedime rreth ndërtimit të rrugëve Pejë-Rozhajë dhe Deçan-Plavë

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi dhe ministri i Mjedisit, Planifikimit…