​Fajon: Dallimet midis shteteve anëtare e ndërlikojnë qëndrimin e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor

Samiti për Ballkanin Perëndimor do të zhvillohet sot në Bërno të Sllovenisë, sado që fokusi i temave me një pamje…

Konjufca takohet me deputetin Nimanbegu, flasin për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Malit të Zi

Deputeti i Listës Shqiptare në Kuvendin e Malit të Zi, Genc Nimanbegu të premten është pritur në takim nga kryeparlamentari,…

Lajçak takon Abazoviqin: Është jetike mbajtja e orientimit të qartë të Malit të Zi drejt BE-së

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar këtë të martë me zëvendëskryeministrin e Malit të…

​Masa të reja për hyrje në Mal të Zi

Nga 14 shtatori do të hyjnë në fuqi masat e reja për hyrje në Mal të Zi. Ky vendim i…

Trazirat në Mal të Zi, Kosovës i kërkohet të ketë kujdes nga interesat serbo-ruse

Trazirat e djeshme në Mal të Zi po vlerësohen se mund të ndikojnë në destabilitetin e Ballkanit Perëndimor, sidomos në…

Joanikije përurohet si i pari i kishës serbe në Mal të Zi, Policia përdori gaz lotsjellës ndaj protestuesve

Mitropoliti Joanikije u përurua të dielën si kreu i ri i degës malazeze të Kishës Ortodokse Serbe në një Manastir…

Tensione në Mal të Zi, Zogaj: Rusia po e keqpërdor Kishën Ortodokse Serbe

Ministri rus i Punëve të Jashtme, Sergei Lavrov gjatë një takimi me disa studentë në Volgograd ka deklaruar se Kisha…

Sekuestrohet mbi 1 ton kokainë në Malin e Zi

Policia e Malit të Zi ka sekuestruar më shumë se një ton kokainë. Policia tha se 2 persona janë arrestuar…

Mali i Zi me masa të reja nga 24 gushti, nuk ka kufizim për Kosovën

Qeveria e Malit të Zi ka marrë vendim lidhur me kushtet e hyrjes në vend si për shtetasit e vet,…

Hapet pika e përbashkët kufitare Shqipëri-Mali i Zi

Sot në Grabom të Malësisë së Madhe është hapur një pikë e re e përbashkët kufitare Shqipëri-Mali i Zi. Kryeministri…