​Para 6 vitesh Majlinda bëri historinë dhe fitoi të artën në Olimpiadë

Para gjashtë vitesh, më 7 gusht 2016 e gjithë bota po fliste për Kosovën. Xhudistja Majlinda Kelmendi shkroi historinë, duke…

Kelmendi: Njerëzit më pyesin a jam penduar që i kam refuzuar milionat për Kosovën

Ish-fituesja e medaljes se artë në Lojërat Olimpike Majlinda Kelmendi ishte pjesë e ceremonisë ku u shënua dita e veteranëve…

Kuka dhe Kelmendi nderohen me çmimin “Ditët e Shqipes”

Nën patronatin e Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani dhe ish- brigadës 138 “Agim Ramadani” është shënuar dita e veteranëve të…

Kuka: Koha për t’iu dhanë përgjegjësi trajnerëve tjerë nga sporti i xhudos

Trajneri numër një në botë Driton Kuka ka lënë të kuptohet se po përgatitet për t’iu hapur rrugë trajnerëve të…

Viti 2016/ Kur flamuri i Kosovës u ngrit në Rusi pas suksesit të jashtëzakonshëm të Majlinda Kelmendit

Kosova sot po feston 14 vjetorin e shpalljes së pavarësisë dhe për gjatë këtyre viteve vendi ka shënuar arritje dhe…

​Xhudo nuk ndalet, 6 medalje në turneun ndërkombëtar në Slloveni

Federata e Xhudos e Kosovës ka njoftuar se kanë arritur të marrin 6 medalje në turneun ndërkombëtar në Lendava të…

Krasniqi: Sportistët e rinj të ndjekin rrugën e Majlinda Kelmendit

Në fillim të kësaj jave, kampionia olimpike Majlinda Kelmendi edhe zyrtarisht u tërhoq nga të qenit xhudiste aktive, sport ky…

Në 22-vjetorin e themelimit, “Al Trade” nderon kampionet olimpike

Në 22-vjetorin e themelimit, kompania “Al Trade” nderoi me “Çmimin e Artë” tri kampionet olimpike të Kosovës, çmim ky të…

Krasniqi: Kelmendi – përfundimi i një epoke, e fillimi i një tjetre

Kryetari i PDK-së Memli Krasniqi ka reaguar pasi xhudistja e njohur kosovare Majlinda Kelmendi edhe zyrtarisht i dha fund karrierës…

Pensionohet Majlinda Kelmendi: Shpresoj se ju bëra krenarë me paraqitjet e mia, populli im

Në një ceremoni shtetërore të organizuar nën patronatin e presidentes së Republikës së Kosovës Vjosa Osmani, xhudistja Majlinda Kelmendi i…