Kurti pritet në takim me nderime të larta shtetërore nga Macron

Kryeministri Albin Kurti, është pritur me nderime të larta shtetërore,  nga presidenti i Francës, Emmanuel Macron, në Pallatin Elysee, në…

​Superliga Evropiane, reagon edhe presidenti i Francës Emanuele Macron

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka përshëndetur qëndrimin e kampionit francezë Paris Saint-Germain për mos përfshirje në Superligën Evropianë të…

Shëndeti i presidentit Macron mbetet i qëndrueshëm

Gjendja shëndetësore e presidentit të Francës, Emmanuel Macron, është ende e qëndrueshme pasi mësoi javën e kaluar se ishte pozitiv…

Macron pozitiv me koronavirus, disa udhëheqës evropianë në vetizolim

Një mori udhëheqësish evropianë po vetizolohen pasi presidenti francez, Emmanuel Macron, doli pozitiv për Covid-19. Macron, 42-vjeç, do të vetë-izolohet…

Gjermania refuzon Macron: Nuk mund të bëjë pa NATO dhe SHBA

Evropa nuk do të jetë në gjendje të sigurojë sigurinë e saj të plotë në dekadat e ardhshme pa ndihmën…

Kurti pret në takim këshilltarët e Merkelit dhe Macronit

Kryeministri Albin Kurti sot pret në takim një delegacion franko-gjerman. Delegacioni franko-gjerman përbëhet nga këshilltarët kryesorë të kancelares gjermane Angela…

Macron: Nuk duhet t’i nënshtrohet antisemitizmit

Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha sot se ai nuk duhet lëshuar pe para  “kthimit të padurueshëm të antisemitizmit” duke…