​Lyon-Lens, Xherdan Shaqiri luan nga minuta e parë

Në kërkim të gjetjes së formës më stabile në këtë edicion garues të Lugie 1, Lyoni do të përballet me…

Liga 1 e Francës, derbi mes Lyon e Monaco

Liga 1 e Francës do të vazhdojë me xhiron e 10 të sezonit të ri 2021/22, ku do të kemi…

Lyoni i Shaqirit shënon fitore, ja rezultatet e ndeshjeve në Ligën e Evropës

Kanë përfunduar disa nga ndeshjet në Ligën e Evropës që ishin të parapara të zhvillohen nga ora 18:45. Ndeshja më…

Shaqiri nga fillimi për Lyon kundër Brondby, ja formacionet zyrtare

Skuadra franceze Lyon do të synojë që të regjistrojë fitoren e dytë me radhë në Grupin A, ku presin sot…

​PSG fiton duke iu falënderuar Icardit, Messi i humbur ne fushë dhe Pochettino e largon nga loja

Paris-Saint-Germain ka vazhduar me fitore në Ligue 1 pasi ka fituar edhe në derbi kundër Lyonit me rezultat 2-1. Pjesa…

Neymar barazon rezultatin ndaj Lyonit-video

Paris-Saint-Germain i është kundërpërgjigjur shumë shpejtë golit të epërsisë së Lyonit Është braziliani Neymar që i ka barazuar shifrat në…

PSG-Lyon, formacionet zyrtare, Shaqiri nga minuta e parë

Liga franceze në futboll ka arritur në javën e gjashtë të saj dhe sot zhvillohen disa ndeshje shumë interesante në…

PSG-Lyon, a do të luajë Shaqiri përball yjeve botërore sonte

Liga franceze në futboll ka arritur në javën e gjashtë të saj dhe sot zhvillohen disa ndeshje shumë interesante në…

Shaqiri debuton për Lyonin me një asistim perfekt për Denayer-video

Xherdan Shaqiri ka debutuar të dielën për skuadrën e tij të re Lyonin në fitoren e tyre me rezultat 3-1.…

​Lyon në bisedime për të nënshkruar me Boateng

Mbrojtësi gjerman momentalisht është pa klub dhe mund të transferohet me parametra zero. Skuadra franceze e Olympique Lyon është në…
error: