Kiqina i LVV-së merr mbështetje nga hoxha Osman Musliu

Kandidati i LVV-së për kryetar të Drenasit, Fejzi Kiqina edhe sot ka vazhduar takimet me qytetarë e personalitete të ndryshme.…

Rahimaj premton mbështetje për prodhuesit vendorë

Kandidati i LVV-së për kryetar të Kamenincës, Kadri Rahimaj, ka vizituar fabrikën e ujit në fshatin Zajqec, me ç’rast ka…

Haskuka në Zhur: Do të vendosim interesin publik para çdo interesi tjetër

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuk, në shoqëri të zëvendësministrit, Hysen Durmishi, deputetit Artan Abrashi dhe kandidatët për asamblistë…

Bulliqi vazhdon të vizitojë bizneset llapjane

Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka vazhduar vizitat në fabrikat dhe bizneset llapjane. Ai ka premtuar përkrahje maksimale…

Vehbi Zogaj, kandidati i LVV për këshilltar në Istog që premton të jetë zë i fortë kundër padrejtësive në arsim

Në listën e kandidatëve për Asamblenë komunale të Istogut të Lëvizjes Vetëvendosje bën pjesë edhe Vehbi Zogaj, një aktivist i…

​Kritikojnë deputetët, RTK pagoi rreth gjysmë milioni euro një kompani fantome në emër të kompanisë “Pastrimi”

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere nuk e miratoi raportin financiar të Radio Televizionit të Kosovës për periudhën korrik-shtator 2021.…

Rahimaj në Koretinë: Do t’i mbrojmë dhe mbështesim prodhimet vendore

Kandidati i LVV-së për kryetar të Kamenicës, Kadri Rahimaj, së bashku me deputetin Mefail Bajqinovci ka vizituar bizneset prodhuese në…

Rahimaj i LVV-së: Di t’i mbështesim personat me aftësi të kufizuara

Kandidati i LVV-së për kryetar të Kamenicës, Kadri Rahimaj, ka zhvilluar një takim me Hyrmete Morina, drejtoreshë e HandiKOS në…

Avdijaj: Edhe Studenica i thotë po ndryshimit

Kandidati i LVV-së për kryetar të Komunës së Istogut,  Agron Avdijaj, së bashku me kandidatët nga fshati Studenicë, Floriana Maxharraj…

Bulliqi viziton odën “Flaka e Llapit”

Kryetari i Podujevës që njëherësh është edhe kandidat për një mandat tjetër qeverisës, Shpejtim Bulliqi, në kuadër të fushatës zgjedhore…