Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Kuvendi mban seancë plenare

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot në ora 10:00 seancë plenare. Në rend dite janë 9 pika. Ndër to…

​Dy seanca plenare gjatë kësaj jave, AAK kërkon falje të borxheve për bizneset, LVV kundër

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen dy herë gjatë kësaj jave. Të enjten do të jetë seanca e…

Tensione te raportimi i Bislimit, përplasjet me deputetët e opozitës (VIDEO)

Raportimi i zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi në Komisionin për Punë të Jashtme nuk ka kaluar qetë, pasi kishte edhe momente tensioni,…

Kusari-Lila kërkon unitet brenda partive parlamentare për dialogun

Ushtruesja e detyrës së shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka kërkuar konsensus brenda partive parlamentare në…

Opozita s’i beson Kurtit për reciprocitetin, BE e quan pengesë për dialogun

Paralajmërimeve të qeverisë Kurti për rikthimin e reciprocitetit ndaj Serbisë nuk po i besojnë nga opozita. Në PDK dhe AAK…

​10 vjet nga zgjedhja e Jahjagës presidente, votimi ishte bojkotuar nga VV

Me 80 vota për Kuvendi i Kosovës, më 7 prill të vitit 2011, zgjodhi ish-zëvendësdrejtoreshën e përgjithshme të Policisë së Kosovës,…

​LVV tërheq projektligjin për Zgjedhje, i hapet rruga zgjedhjes së presidentit

Lëvizja Vetëvendosje e ka tërhequr projektligjin për Zgjedhje. Burime të KosovaPress-it bëjnë të ditur se LVV është pajtuar me kërkesën…

Kusari-Lila ushtruese e detyrës së Grupit Parlamentar të LVV-së

Mimoza Kusari-Lila është zgjedhur si ushtruese e detyrës së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje. Kështu ka bërë të ditur LVV…

Bislimi: Kushdo që i bën 30 nënshkrime le të kandidon për president

Zëvendëskryeministri i parë, Besnik Bislimi ka thënë për KosovaPress se është ne interes të të gjithëve që sa më parë…
error: