Fidanishtja i ofron përkrahje të plotë Lutfi Hazirit dhe listës së LDK-së

Lagjja Fidanishte i ka dhënë përkrahje të madhe kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri, në garën e 17 tetorit, i cili…

Haziri në Livoç të Epërm: Prioritet rifunksionalimi i rrjetit të ujësjellësit dhe ndërtimi i shtratit të lumit

Livoçi i Epërm u ka bërë pritje kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri dhe kandidates për Asamble nga kjo zonë, kryesueses…

Haziri: Jam i nderuar me mbështetjen e Zhegrës në të gjitha fazat

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka vahzduar takimet me banorë të fshatrave për të diskutuar për projektet që…

Haziri: LDK kundër shtyrjes së zgjedhjeve, fushata të shkurtohet në 5 ditë apo të bie në zero

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri pas mbledhjes së kryesisë së kësaj partie, ka deklaruar se ky subjekt…

Nënë e bir humbën betejën me COVID-19, Haziri ngushëllon familjarët

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes Arifi nga Zhegra, pasi nëna Sadije…

Haziri paralajmëron rikthimin e Agim Veliut: Përçarja në Podujevë e dhimbshme

Pavarësisht se u shkarkua nga kryetari i degës në Podujevë, por që nuk arriti as të futet në kryesinë e…

Haziri ngre në nivelin e tretë gjendjen e gatishmërisë në Gjilan kundër COVID-19

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka mbledhur sot Qendrën Operative Emergjente dhe Komitetin për menaxhimin dhe parandalimin e…

Gjendja me COVID është alarmante, Haziri kërkon vaksinimin masiv të qytetarëve

Kryetari i Gjilanit Lutfi Haziri u ka bërë sonte thirrje qytetarëve të kësaj komune që të vaksinohen, si mënyra e…

Haziri: Gjendja me Covid-19 është alarmante, kërkohet vaksinim masiv i qytetarëve

Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, pas takimit me komitetin për menaxhimin e pandemisë Covid-19, në bazë të vlerësimeve…

Haziri tregon pse vendosi të rikandidojë për të parin e Gjilanit

Kryetari aktual i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka treguar pse i hyri përsëri garës për të udhëhequr edhe një…
error: