Mbi 500 vota diferencë mes Hysenit dhe Hazirit në Gjilan

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli rezultatet përfundimtare të raundit të parë të Zgjedhjeve Lokale për Kryetarë të 37 Komunave, të…

LDK nuk bën koalicion me asnjë parti për balotazh, Haziri i quan spekulative deklaratat e Bislimit

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës(LDK), Lutfi Haziri pas mbledhjes së kryesisë bëri të ditur se kjo parti nuk do…

​Haziri: S’kemi koalicion me asnjë parti

Pas mbledhjes së Kryesisë, nënkryetar i LDK-së Lutfi Haziri tha se marrëveshje politike bllok nuk do të ketë me asnjë parti…

​Lutfi Haziri thotë se me besimin e qytetarëve do të fitojë edhe në balotazh

Kandidati për kryetar të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) është në garë të ngushtë…

​Garë e ngushtë mes Alban Hyseni e Lutfi Hazirit në Gjilan

Qytetarët e Kosovës votuan të dielën kandidatin e tyre të preferuar i cili do të udhëheq për katër vitet e…

Haziri i bindur: Të dhënat që po vijnë na mbajnë ende mbi 50 përqind

Menjëherë pas përfundimit të procesit të votimit, kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri doli…

Haziri: LDK do të fitojë pa balotazh në Gjilan

Kandidati i LDK-së për Gjilanin, Lutfi Haziri u shpreh i bindur se kjo parti ka fituar bindshëm në këtë komunë.…

Haziri: Kjo ditë e bardhë të përfundojë ashtu si ka filluar

Kandidati për kryetar të komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri u ka bërë thirrje të gjithë gjilanasve që të shfrytëzojnë të…

Haziri falënderon zjarrfikësit për punën e jashtëzakonshme

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka vizituar sot Njësinë e Zjarrfikjes dhe Shpëtimit, ku është pritur nga komandanti, Rabit Murseli.…

Haziri: Shtëpia e modës Menakon është brendi i Gjilanit me të cilin krenohemi

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri bashkë me bartësin e listës zgjedhore të LDK-së, Avdyl Aliu dhe kandidaten për Asamble Komunale,…
error: