Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Apelon Lutfi Haziri: Duhet të kemi kujdes maksimal sepse COVID-19 nuk është larguar

Komiteti për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes me COVID-19, në takimin e mbajtur sot të kryesuar nga kryetari i Komunës…

Lutfi Haziri: Llashtica është Reçaku i Anamoravës

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lufti Haziri, në 22-vjetorin e masakrës që përjetuan fshati Llashticë në vitin 1999, ka thënë…

Haziri kujton Betejën e Koshares: Kushtrimi i Agimit dhe shokëve të tij, nuk ka shkuar në vend

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka kujtuar Betejën e Koshares. Haziri shkruan se 22 vite më parë, kolosi…

Protestojnë sot bizneset e qendrave tregtare në Gjilan

Pronarët e bizneseve që operojnë në qendra tregtare në Gjilan do të protestojnë sot për të kundërshtuar siç tonë trajtimin…

Lutfi Haziri për zgjedhjen e presidentit: S’ka shpëtim, veç vonim

Në mungesë të kuorumit në vendimmarrje gjatë votimit të përsëritur të raundit të parë për presidentin e vendit seanca do…

Lutfi Haziri vaksinohet me vaksinën antiCOVID-19

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka qenë i pari në këtë komunë që e ka marrë vaksinën anti-COVID-19, në shenjë…

Haziri: Dhjetë martirët e Zhegrës u sakrifikuan për lirinë e vendit

Kryetari i Komunës së Gjilanit ka përkujtuar martirët e Zhegrës në 22 vjetorin e rënies. Haziri shkruan se dhjetë martirët…

Lutfi Haziri tregon qëndrimin e LDK-së për presidentin

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Lutfi Haziri, pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së kësaj partie, tha se…

Haziri: LDK do të evitojë çdo lloj pengese në zgjedhjen e presidentit

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Lutfi Haziri, pas mbledhjes së sotme të kryesisë së kësaj partie, tha se…

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e Qendrës Kulturore për Komunitete në Gjilan

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka nënshkruar  memorandum mirëkuptimi me ministrin e Zhvillimit Rajonal, Enis Kervan, për Ndërtimin…
error: