Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Abdixhiku e quan të shkretë zëdhënësin e Qeverisë Kurti

Kryetari i Lidhjes Demokratike, Lumir Abdixhiku e ka quajtur të shkretë zëdhënësin e Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziun, pasi ky…

​Ish-ministri: Nëse Lumiri nuk e jep nënshkrimin për çështjen e Dakës, atëherë është vegël e VV-së

Ish-ministri i drejtësisë, Selim Selimi ka reaguar lidhur me dërgimin në Kushtetuese të shkarkimit të Valdete Dakës nga pozita e…

Abdixhiku: 22 vjet më parë NATO u vu në mbrojtje të luftës së drejtë të popullit tonë

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, përmes një komunikate për media, në 22 vjetorin e përfundimit të bombardimeve të NATO-s, ka…

Kurti përplaset me krerët opozitarë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, duke iu kundërpërgjigjur krerëve opozitarë tha se seanca e sotme është për t’i nxjerrë mësimet…

Abdixhiku-Kurtit: Po shkoni në dialog tërësisht i papërgatitur

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti se po shkon në dialogun me…

Abdixhiku takon David Phillips, flasin për aktualitetin politik

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku priti në takim David Phillips, Drejtorin e Institutit për të Drejtat e Njeriut dhe Paqe…

Xhafer Tahiri sërish kandidat i LDK-së për kryetar të Vushtrrisë

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka nominuar Xhafer Tahirin edhe për një mandat në krye të Vushtrrisë. Përmes një statusi…

LDK e dëshiron 31 tetorin si datë për zgjedhje lokale, Abdixhiku ka një kërkesë për Kurtin

Lidhja Demokratike e Kosovës e dëshiron 31 tetorin si datë për zgjedhjet lokale. Këtë e bëri të ditur kryetari Lumir…

Abdixhiku: Kurti në dialog s’do të ketë tema se a janë dokumentet ‘nën tepih apo në raft’ – do të ketë negociata të vështira

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka thënë se nuk marrin pjesë në dialogun me Serbinë, ani pse…
error: