Abdixhiku: Për tre muaj Qeveria ka faturuar qytetarët kundërligjshëm

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit e cila ka refuzuar ankesën e ZRRE-së,…

Abdixhiku kërkon mbështetjen e EPP-së për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka kërkuar sot nga Donald Tusk, presidenti i Partive Popullore Evropiane, mbështetje në procesin e…

Abdixhiku: Kosova udhëhiqet nga mosbesues që janë peng të popullizmit dhe arrogancës së pushtetit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka deklaruar se Republika e Kosovës sot udhëhiqet nga mosbesues të saj…

​Abdixhiku: Vrasja Fehmi Aganit nga forcat serbe, hakmarrje e qëllimshme ndaj lëvizjes sonë politike për liri e pavarësi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka përkujtuar nënkryetarin e LDK-së e atdhetarit Fehmi Agani, në 23-vjetorin e…

Abdixhiku: Në këtë festë mësojmë për vlerat bazike njerëzore, atë të solidaritetit dhe sakrificës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, qëndroi në Bashkësinë Islame të Kosovës, ku përcolli urime për të gjithë…

Abdixhiku: Kosova sot është peng i arrogancës së pushtetit, LDK duhet t’iu prijë proceseve integruese

Lidhja Demokratike e Kosovës sot ka nisur  Konventën e saj programore, me moton “Lidhja për të ardhmen”. Kryetari i Lidhjes…

Abdixhiku kërkon tërheqjen e ambasadorit të Kroacisë dhe hetim parlamentar për energjinë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka thënë se shpërthimi i skandalit me ambasadorin në Slloveni dhe tani…

Abdixhiku për komisionin hetimor: S’mund të fshihet krimi përmes mosvotimit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku i ka dërguar mesazh Qeverisë se nuk do të lejojnë fshehjen e…

​Abdixhiku paralajmëron konventën e partisë: Do të kemi përgjigje për të gjitha proceset madhore

Lidhja Demokratike e Kosovës do të organizojë konventë programore dyditore me të gjithë anëtarët e partisë. Pas mbledhjes së kryesisë,…