Hapet panairi, Zogaj: Çdo blerje e produkteve vendore është fuqizim i ekonomisë vendore

Oda Ekonomike e Kosovës në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës hapën Panairin e Produkteve Bujqësore dhe Agroindustriale “Prishtina 2023”. Në…

Hapet panairi i produkteve bujqësore: Zogaj: Blerjet e prodhimeve vendore fuqizojnë ekonominë

Oda Ekonomike e Kosovës në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës hapen Panairin e Produkteve Bujqësore dhe Agroindustriale “Prishtina 2023”. Në…

​Masat e BE-së, Rafuna: Pasoja në ekonomi, po dëmtohet imazhi në sytë e investitorëve të huaj

Janë bërë më shumë se një muaj kur Bashkimi Evropian vendosi masa ndëshkuese ndaj Kosovës si rrjedhojë e situatës në…

Rritja e pagës minimale, “Qeveria të ndihmojë bizneset e vogla ose do të falimentojnë”

Rritja e pagës minimale në vlerë prej 264 eurove po konsiderohet të jetë e dëmshme për bizneset e vogla. Kështu…

Qytetarët ankohen për çmimet, a ndikoi ndalimi i mallrave serbe?

Çmimet e produkteve ushqimore janë të papërballueshme për qytetarët. Njohës të fushës së ekonomisë mendojnë se edhe vendimi qeveritar që…

Rafuna dhe Cadez nga Serbia janë takuar me Varhely

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Lulzim Rafuna, në cilësinë e Kryetarit të Bordit Menaxhues të Forumit Investues të…

Rafuna: Për Kosovën është i rëndësishëm partneriteti me Maqedoninë e Veriut

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Lulzim Rafuna dhe homologu i tij maqedonas, Branko Azesi kanë diskutuar të hënën në…

Rafuna: Ndërtimi i autostradës Bllacë-Shkup, e mirëseardhur për ekonominë e dy vendeve

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Lulzim Rafuna ka deklaruar sot në Shkup se ndërtimi i autostradës Shkup-Bllacë është i…

Rafuna pritet nga Pendarovski, e informon për punën e “CIF”

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Lulzim Rafuna, në cilësinë e kryesuesit të Bordit të Forumit Investiv të Odave të…