Krasniqi vizitoi kryetarin e Leposaviqit: Diskutuam planet për zhvillim ekonomik

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka vizituar kryetarin e Leposaviqit, Lulzim Hetemi. Sipas Krasniqit, ata kanë diskutuar…

Ministri Krasniqi viziton kryetarin e Leposaviqit, diskutojnë për zhvillimet në komunë

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi ka vizituar të premten kryetarin e Komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemin. Ministri…

Kurti falënderon kryetarin e Leposaviqit: Po tregon qëndresën shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, për çdo ditë i merr…

Sveçla pritet nga kryetari i Leposaviqit, i ofron mbështetje në ushtrim të detyrës

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla është pritur sot nga kryetari i ri të komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi.…

Betohet kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi

Kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi ka dhënë sot betimin. Ceremonia e betimit të Hetemit është mbajtur në fshatin…

​Të enjten betohen kryetarët e tri komunave veriore

Kryetarët e zgjedhur në tri komunat veriore, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan pritet të betohen të enjten në orën 10:00,…

Hetemi kërkon votën e qytetarëve për ndryshim në Leposaviq: Ofrojmë rend dhe ligj

Kandidati për kryetar të komunës së Leposaviqit nga Lëvizja Vetëvendosje, Lulzim Hetemi, ka folur lidhur me kandidimin e tij dhe…