Basha dëshmon në Prokurori: Berisha organizoi një tentativë vrasjeje mes demokratëve

Kryetari Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se më 8 janar Sali Berisha organizoi një tentativë vrasjeje mes demokratëve. Në një…

​Basha shkon sot në Prokurori për të dëshmuar për protestën e 8 janarit

Një ditë pasi ish-kryeministri Sali Berisha dhe deputeti Flamur Noka dëshmuan në Prokurorinë e Tiranës për protestën e 8 janarit…

Pasojat politike që vijnë pas konfliktit Basha-Berisha në PD

Përçarja mes Lulzim Bashës dhe Sali Berishës pritet të sjellë dhe një çarje të grupit parlamentar të Partisë Demokratike. Nisur…

Berisha-Mushkolajt “leh sipas programit të Novi Pazarit”, Mushkolaj e quan vrasës

Një debat i ashpër ka ndodhur në mes ish-kryeministri i Shqipërisë dhe lideri historik i Partisë Demokratike në Shqipëri, Sali…

Berisha: Basha ishte i gatshëm të shuante selinë për ngritjen e kullave

I ashpër ka qenë reagimi i Sali Berishës ndaj Lulzim Bashës, pas daljes nga Prokuroria, ku foli përpara prokurorëve për…

Protesta e 8 janarit, Berisha do të japë dëshminë në Prokurori

Prokuroria e Tiranës ka thirrur sot paradite ish-kryeministrin Sali Berisha për të dhënë dëshminë e tij për ngjarjet e 8…

Protesta e 8 janarit, Berisha thirret nesër në Prokurori, pasnesër Basha

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe deputeti demokrat Flamur Noka do të thirren nesër në Prokurori, në lidhje me protestën e 8…

​Sali Berisha përjashtohet përgjithmonë nga PD

Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur përjashtimin e përhershëm të Sali Berishës nga kjo parti. Vendimi pritet t’i kalohet Këshillit…

Meta: Bashës i takon përgjegjësia ekskluzive për dështimin e opozitës

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka komentuar sot zhvillimet e fundit në Partinë Demokratike. Në një intervistë ekskluzive për TV21…

Basha poston fotot e selisë së PD-së: Atë që shkatërroi ai, ne do ta ngremë më të fortë

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka postuar në rrjetet sociale disa foto të selisë blu, ku u shënuan incidente në…