​Basha takon ambasadorin Bucci: Me Italinë na lidh e kaluara dhe e ardhmja në BE

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka pritur sot në një takim ambasadorin italian në Tiranë, Fabrizio Bucci. Basha tha…

Basha pret në zyrë Gërvallën: Mbështesim shqiptarët në Luginën e Preshevës dhe Serbi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti sot ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës të Kosovës, Donika Gërvalla. Basha…

Emergjenca energjetike, Basha: Kjo nuk është një krizë energjetike, kjo është krizë korrupsioni

Paraditen e kësaj të premte kryeministri shqiptar Edi Rama bëri të ditur se qeveria ka shpallur krizën energjetike dhe se…

Basha: Është jetike për BE-në të përqendrohet në njohjen e Kosovës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në Samitin e EPP për Ballkanin Perëndimor ka trajtuar situatën e krijuar në Kosovë…

Rritja e çmimit të energjisë, Basha: Të ristrukturohet buxheti për të përballur krizën

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë Lulzim Basha ka reaguar sot pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se rritja e…

Basha përshëndet marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë Lulzim Basha ka përshëndetur marrëveshjen e arritur në Bruksel për de-eskalimin e situatës në…

Basha: S’mund të tolerohen tanket dhe avionët ushtarakë të Serbisë që ia mësyjnë Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha ka reaguar pas djegies së qendrës për regjistrim të automjeteve në Zubim…

Basha: Kosova ka të drejtën për reciprocitet si shtet, Serbia duhet ta kuptojë këtë

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë Lulzim Basha ka reaguar pas vendosjes së reciprocitetit ndaj targave të Serbisë nga ana…

Basha: S’ka kthim për Berishën

Mbledhja e kryesisë së grupit parlamentar demokrat prodhoi replika të forta mes Lulzim Bashës dhe deputetit Flamur Noka mbështetës i…

Basha: Shqipëria ka detyrë të mbështesë Kosovën

Bashkëpunimi rajonal nuk mundet kurrë të nisë nga Novi Sadi, por nga Mitrovica, shqetësimi ynë duhet të jenë shqiptarët e…