Latifi dhe Gomes flasin për një takim me donatorët në fushën e shëndetësisë në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka pritur sot në takim Ambasadoren e Dukatës së Luksemburgut, Natacha Gomes, me të cilën…

Ndalohet një person i dyshuar për ngacmim ndaj Ambasadores së Luksemburgut në Kosovë

Është ndaluar një person i cili dyshohet për ngacmim ndaj ambasadores së Luksemburgut në Kosovë, Natacha Gomes. Kështu ka bërë…

​Kosova-Luksemburgu, ‘Finalja e madhe’ e Evropianit në Prishtinë

Sonte zhvillohen ndeshjet e fundit në Grupin F të European Challenger U16 për meshkuj në Prishtinë. Sfida kryesore do të…

FIBA U16, Kosova kërkon fitoren e tretë, përballet sot me Gjibraeltarin

Sot zhvillohen tri ndeshje në kuadër të Grupit F të FIBA European Challenger për U16 që po zhvillohet në Prishtinë.…

​Nis European Challenger në basketboll për 16-vjeçarët, Dushku: Kosova synon finalen

Në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë është duke u zhvilluar FIBA European Challenger për U16 te meshkujt…

Luksemburgu ndan 1.5 milionë euro për fuqizimin të shërbimeve shëndetësore për nënat në Kosovë

Gjatë Javës Botërore të Imunizimit, Qeveria e Luksemburgut në partneritet me UNICEF-in do të fillojë investimin e ri 1.5 milionë…

Osmani priti në takim të ngarkuarën me punë të Luksemburgut

U.d. Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim të ngarkuarën me punë nga Ambasada e…

Gomes: Luksemburgu do të ndihmojë institucionet e Kosovës në shëndetësi e arsim

Ambasadorja e Luksemburgut në Prishtinë, Natacha Gomes, është takuar sot me komandantin e KFOR-it në Kosovë, gjeneral majori Franco Federici.…

Kosovë – Luksemburg, rezultati pas pjesës së parë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Luksemburgut, ndeshje kjo e vlefshme për parakualifikimet për në Kampionatin…

Publikohet lista e basketbollistëve për ndeshjet ndaj Luksemburgut dhe Sllovakisë

Gjatë muajit shkurt, Kombëtarja e Kosovës në basketboll do të zhvillojë dy ndeshje të rëndësishme në kuadër të para-kualifikimeve evropiane…