Mandl: Vendimi për vizat i vonuar por kemi arsye për të qenë të lumtur

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl ka mirëpritur hapin e radhës nga Këshilli i Bashkimit Evropian lidhur me liberalizmin e vizave për…

Lukas Mandl nderohet me çmimin “Doctor Honoris Causa” nga Universiteti “Kadri Zeka”

Universiteti Publik “Kadri Zeka”, në Gjilan, ka nderuar anëtarin e Parlamentit Evropian, Lukas Mandl me çmimin “Doctor Honoris Causa”. Sipas…

Kurti takoi përfaqësuesit e Shoqatës së Miqësisë Austri-Kosovë, biseduan për zgjerim të bashkëpunimit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti në takim përfaqësuesit e Shoqatës së Miqësisë Austri-Kosovë, ku edhe u vlerësuan marrëdhëniet e…

Eurodeputeti Mandl thotë se aplikimi i Kosovës në BE është hap i rëndësishëm dhe në kohën e duhur

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl, ka thënë se nënshkrimin e aplikimit për anëtarësim në Bashkimin Evropian, Kosova e ka bërë në…

Kurti takoi eurodeputetin Mandl, biseduan për zgjedhjet në veri

Kryeministri Albin Kurti, priti sot në takim eurodeputetin e grupit parlamentar të EPP-së, Lukas Mandl, i cili ka edhe funksionin…

​BE pret që të adresohen rekomandimet për reformën zgjedhore

Bashkimi Evropian pret që të adresohen gjitha rekomandimet ndër vite të tyre për reformën zgjedhore në Kosovë, megjithëse deri tash…

Rifat Latifi takon në Bruksel Viola Von Cramon, bisedojnë rreth kujdesit shëndetësor dhe standardet evropiane

Kryetari Themelues i Kolegjit të Kirurgëve të Kosovës dhe ish- Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Prof. Dr. Rifat…

Eurodeputeti austriak kërkon konstruktivitet në dialog, liberalizimi i vizave është vonuar

Komisionit Parlamentar për Stabilizim-Asociim BE–Kosovë ka mbajtur të premten sesionin e dytë të punës. Në sallën plenare të Kuvendit të…

Mandl: Serbia është ajo që po e bllokon Kosovën, e jo anasjelltas

Eurodeputeti austriak Lukas Mandl në fjalën e tij në mbledhjen e Këshillit të Evropës mes tjerash i është drejtuar komisionerit…