Lukaku dhe Werner mungojnë kundër Norwich

Sulmuesit Romelu Lukaku dhe Timo Werner do të mungojnë për Chelsean në dy ndeshjet e radhës kundër Norwich Cityt dhe…

​Ky është lojtari për të cilin Chelsea ofroi 100 milionë euro në afatin kalimtar veror

Romelu Lukaku mund të mos ishte blerja e vetme e shtrenjtë e Chelseat gjate afatit kalimtar veror. Për sulmuesin belg…

Lukaku heq dorë nga festimi i golave me rrëshqitje në gjunjë: Nuk e bëjë më

Romelu Lukaku është zotuar se do të heqë dorë nga festimi i golave të tij me rrëshqitje në gjunjë pasi…

Chelsea merr tri pikë të reja dhe ndan kreun e tabelës me Manchester Unitedin

Skuadra e Chelseat ka regjistruar një tjetër fitore në Premier Ligë pas ka triumfuar me rezultat 3-0 në stadiumin “Stamford…

​Kovacic asiston, Lukaku shënon, Chelsea në epërsi ndaj Aston Villas

Skuadra e Chelseat e ka gjetur golin e epërsisë ndaj Aston Villas. “Blutë e Londrës” kanë kaluar në avantazh pas…

​Tuchel: Ky është një fillim perfekt, Lukakun për gola e transferuam

Chelsea ka realizuar dy fitore në dy ndeshjet e para të sezonit të ri të Premier Ligës duke triumfuar ndaj…

Derbi londinez i takon Chelseat, debutim ëndrrash për Lukakun

Ka përfunduar me fitoren e Chelseat derbi londienz ndaj Arsenalit me rezultat 0=2. “Blutë” e Londrës treguan se kishin ardhur…

Lukaku e nis furishëm, Chelsea në epërsi ndaj Arsenalit – video

Chelsea ka kaluar në epërsi ndaj Arsenalit në derbi pas vetëm 15 minutave lojë në “Emirates”. Pas një asistimi nga…

​Zanetti për situatën në Inter: Jo, unë nuk mund t’i gënjejë tifozët, kjo është e vërteta

Zëvendëspresidenti i Interit Javier Zanetti ka folur për situatën nëpër të cilën po kalon Interi në muajt e fundit. “Neroazzurrët”…

Konfirmohet numri që Lukaku do ta bart te Chelsea

Blerja më e re e Chelseat Romelu Lukaku ka konfirmuar se do ta bart fanellën me numrin 9 në Chelsea…