Luigi di Maio u largua nga Lëvizja Pesë Yje

Ministri i Jashtëm italian Luigi di Maio njoftoi sonte se largohet nga Lëvizja Pesë Yjet për të formuar një grup…

​Ministri i Jashtëm italian në Moskë: Armët t’i lënë hapësirë diplomacisë

Ministri italian i Punëve të Jashtme, Luigi Di Maio ka deklaruar se për të shmangur një konflikt që mund të…

Di Maio: I gatshëm të marrim çdo masë për të mos mbyllur Italinë

Në këtë moment ne mund të përballojmë luksin që të mos diskutojmë ende për detyrimin e vaksinimit vetëm sepse kemi…

Di Maio: Të shmangim eksodin masiv të refugjatëve drejt BE-së

​Qëllimi i Italisë dhe Bashkimit Evropian është të ndihmojnë popullin afgan dhe vendet fqinje atje, për të siguruar që ata…

Di Maio: Italia mbështet Kosovën në rrugën e saj drejt Evropës

Ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Luigi Di Maio, gjatë një takimi sot me  kryeministrin Albin Kurti në Prishtinë,…

Di Maio para deputetëve kosovarë: Kundërshtojmë ridizajnimin e kufijve në Ballkan

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio, në adresimin e tij para deputetëve në Kuvendin e Kosovës tha se…

Deputeti i LVV-së me respekt të veçantë për kryediplomatin italian

Ministri i jashtëm italian Luigi Di Maio po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Ai pati takime me krerë të…

Fillon takimi Di Maio-Konjufca

Ka filluar takimi në mes të ministrit të Jashtëm italian Luigi Di Maio dhe kryetarit të Kuvendit të Kosovës Glauk…

Di Maio: Kosova nuk ka pse të ketë frikë nga dialogu

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio ka thënë se Kosova nuk ka pse të ketë frikë nga dialogu…