Shaqiri: Kosova t’i qaset më seriozisht Luginës së Preshevës

Me rastin e 40-vjetorit të LPK-së dhe 25-vjetorit të kalimit të Këshillit të Rrethit të Preshevës në formacion ushtarak të…

U mbajt akademi në mbështetje të Luginës së Preshevës

Me rastin e 40-vjetorit të LPK-së dhe 25-vjetorit të kalimit të Këshillit të Rrethit të Preshevës në formacion ushtarak të…

​Të mërkurën mbahet akademi në mbështetje të Luginës

Me rastin e 40-vjetorit të Lëvizjes Popullore të Kosovës (LPK) si dhe 25-vjetorit të kalimit të Këshillit të Rrethit të…

Bislimi e Nagavci sot vizitojnë Luginën e Preshevës

​Zëvendëskryeministri i Kosovës Besnik Bislimi dhe ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, do të vizitojnë sot Luginën…

Bislimi e Nagavci nesër për vizitë në Luginën e Preshevës

Zëvendëskryeministri i Kosovës Besnik Bislimi dhe ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, do të vizitojnë nesër Luginën…

Nesër nis procesi mësimor në 15 shkolla shqipe në Luginën e Preshevës

Nesër fillon procesi edukativo-arsimor në 15 shkolla me mësim në gjuhën shqipe në Luginën e Preshevës. Kryetari i Këshillit Kombëtar…

​Mustafi: S’ka asnjë arsye që serbët në Kosovë të kenë më shumë të drejta se shqiptarët e Luginës

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafi deklaron se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë do të ndikojë në jetën e…

​Kamberi takohet me Kurtin, e falënderon për përkrahjen

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi është takuar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Kamberi këtë e ka…

Meta: Shqipëria mbështet të drejtat e shqiptarëve të Luginës

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, para nisjes zyrtare të vizitës në Kosovë, ka takuar sonte në Prishtinë deputetin e Luginës…

Shaip Kamberi konsultohet me Vuçiq-in për qeverinë e re

Presidenti serb Aleksandër Vuçiq nis konsultimet për krijimin e qeverisë së re. Shaip Kamberi ka mbërritur në Pallatin Presidencial, për…