Rakiq mohon sulmin ndaj KFOR-it, akuzon mediat shqiptare

Derisa KFOR ka konfirmuar se ka pasur të shtëna në afërsi të patrullës së tij në Zubin Potok, kreu i…

Kosova dhe Finlanda pajtohen se duhet strategji e përbashkët për parandalimin e luftës hibride

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, gjatë vizitës zyrtare në Finlandë, vizitoi Qendrën Ndërkombëtare për parandalimin dhe luftimin e luftës hibride,…

​Musliu shfaq dyshime për ata që arratisen nga Rusia: Lufta hibride e Putin-it vazhdon heshtazi

Eksperti i çështjeve të sigurisë, Agim Musliu ka hedhur dyshime për rusët që po largohen nga Rusia pas mobilizimit të pjesshëm…