LSDM dhe BDI, me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet lokale në RMV

Kreu i BDI, Ali Ahmeti dhe ai i LSDM Zoran Zaev kanë arritur marrëveshjen për mënyrën se si do të…

LSDM-BDI arrijnë marrëveshje për qeverinë e re, nuk ka kryeministër shqiptar

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev pas takimit me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti, tha se është arritur marrëveshja mes LSDM-së…

LSDM- BDI thonë se parimisht kanë arritur marrëveshje për qeverinë – video

LSDM dhe BDI shpresojnë dhe presin se do të arrijnë marrëveshje për koalicion qeveritar ditëve të ardhme, duke u shprehur…

LSDM dhe BDI-ja harmonizuan programet dhe parimet

LSDM dhe BDI vazhdojnë konsultimet intensive në nivelin e sekretarëve partiak për një marrëveshje koalicioni. Pas vendosjes së parimeve dhe…

Zgjedhjet në Maqedoni, ja sa deputetë marrin partitë shqiptare

Koalicioni “Mundemi” i udhëhequr nga LSDM-ja në përbërjen e re parlamentare do të ketë 46 deputetë, koalicioni i udhëhequr nga…

Zaev shpall fitoren: Kemi tre deputetë më shumë se VMRO-ja

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev shpalli fitore të LSDM-së dhe koalicionit “Mundemi” në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoninë e…

Rreth 60% të votave të numëruara: LSDM 36.78%, BDI 10.34%

Nga përpunimi i rezultateve në 2,274 vendvotime deri në ora 23:00, respektivisht nga rreth 60 për qind e vendvotimeve prin…

13 për qind e votave të numëruara, prin LSDM-ja me 34 %

​Vetëm disa minuta pasi dolën informacionet e para nga përpunimi i votave në terren, faqja e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve…

LSDM-ja pret fitore të pastër dhe të sigurt

LSDM-ja pret fitore të sigurt, kështu u shpreh Lupço Nikollovski nga kjo parti, duke nënvizuar se sot vetëm se u…

LSDM kërkon që zgjedhjet parlamentare të mbahen kah mesi i qershorit

LSDM kërkon që zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë Veriore të mbahen në mesin e muajit qershor. Qëndrimi i socialdemokratëve doli pas…