Giresse publikon listën e lojtarëve për ndeshjet e marsit, mungon Ermal Krasniqi

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Alain Giresse e ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e para të…

Nën vëzhgimin e Sylvihos, kuqezinjtë me paraqitje të mira në ekipet respektive

Futbollistët e Kombëtares shqiptare janë rikthyer sërish në fushën e blertë pas periudhës së pushimeve dimërore, duke dhuruar paraqitje pozitive…

Edhe lojtarët rivalë kanë filluar të qeshin me Lukakun gjatë ndeshjeve (VIDEO)

Lojtarët e Napolit qeshën me Romelu Lukakun pasi ai nuk arriti të kontrollonte topin siç duhet, në humbjen 1:0 ndaj…

Haaland: Çdo gjë që shihni lojtarët duke e bërë sot, Pele e kishte bërë i pari

Bota e futbollit po vazhdon të reagojë për ndarjen nga jeta të legjendës braziliane, Pele. Pele ka vdekur mbrëmë në…

Ja si duket formacioni me lojtarët më të mirë të eliminatoreve të Kupës së Botës

Kampionati Botëror “Katar 2022” tani ka prekur fazën e çerekfinales, ku tetë kombëtaret më të mira do të luftojnë për…

Notat e lojtarëve mes Argjentinës e Meksikës, Messi më i miri

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Kombëtares së Argjentinës dhe asaj të Meksikës, ku argjentinasit kanë evituar humbjen. Pas një…

Notat e lojtarëve në ndeshjen mes Brazilit e Serbisë, shkëlqen Richarlison – foto

Brazili e nisi në mënyrën më të mirë Kampionatin Botëror “Katar 2022”, duke e mposht Serbinë me rezultat solid 2:0.…

Pa gola mes Marokut e Kroacisë, ja notat e lojtarëve

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Marokut dhe Kroacisë, ku të dy kombëtaret kanë ndarë pikët e barabarta. Pas plot…

Notat e lojtarëve në ndeshjen Meksikë-Poloni, shkëlqen Ochoa

Portieri meksikan, Guillermo Ochoa sikurse në Kampionatet Botërore të kaluara po mahnit me paraqitje edhe në “Katar 2022”, ku u…

Portugalia publikon listën e lojtarëve për Botërorin “Katar 2022”, mungon ylli i PSG-së

Portugalia ka bërë publike listën prej 26 lojtarëve të ftuar që do ta përfaqësojnë kombëtaren në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.…