Kurti për Ekipin Olimpik të Kosovës: Zemrat tona janë plot krenari e shpresë

Kryeministri Albin Kurti ka komentuar parakalimin e Ekipit Olimpik të Kosovës në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike Tokio 2020. Përmes…

Parakalimi i Shqipërisë në “Tokio 2020”

Ekipi olimpik shqiptar, në krye me flamurmbajtësit Briken Calja dhe Luiza Gega kanë bërë prezantimin e flamurit të Shqipërisë në…

Olimpiadë si asnjë tjetër, Tokio 2020 nis nën masa kufizuese prej COVID-19

Mbi 11,300 atletë nga 207 shtete të botës nisën sot zyrtarisht edicionin e Lojërave Olimpike të Tokios, të cilat duhet të…

Osmani udhëtoi për në Japoni për pjesëmarrje në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike Tokio 2020

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Japoni, ku krahas shumë liderëve të tjerë botërorë do…

Japonia regjistron rritje të ndjeshme rastesh të reja në prag të Lojërave Olimpike

​Disa ditë para fillimit të Lojërave Olimpike të Tokios, numri i infeksioneve të reja me koronavirus u rrit në mbi…

Lojërat Olimpike Tokyo 2020 pa praninë e tifozëve

Të gjitha garat e Lojërave Olimpike Tokyo 2020 do të zhvillohen pa praninë e tifozëve, pas vendimit të Qeverisë së…

​Donjeta Sadiku synon Lojërat Olimpike Tokyo 2020: “Jam e përgatitur dhe besoj në fitore”

Donjeta Sadiku ka udhëtuar drejt Parisit të Francës, ku prej 4 deri më 8 qershor 2021 mbahet turneu kualifikues i…
error: