Suedia e Kosovare Asllanit në garë për medaljen e artë olimpike kundër Kanadasë

Kombëtarja e Suedisë për femra në futboll dhe ajo e Kanadasë e kanë mundësinë që të shpallen kampione olimpike për…

Me sytë nga Luiza Gega

Sportistja shqiptare, Luiza Gega, me fillim nga ora 13:00 do të fillojë garën e finales së madhe në sportin e…

Loriana Kuka elimonohet nga Lojërat Olimpike

Xhudistja Loriana Kuka ka zhvilluar një luftë të ashpër kundër ruses Aleksandra Babintseva në Lojërat Olimpike Tokyo 2020, megjithatë nuk…

​Osmani: Distria dha kontribut historik, Majlinda mbetet kampione e zemrave tona

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar se Distria Krasniqi ka dhënë kontribut historik për vendin, por kontributi i Majlinda…

​Drilon Ibrahimi përfundon garën në vendin e 46-të

Drilon Ibrahimi ka përfunduar garën e shenjëtarisë sportive në Lojërat Olimpike Tokio 2020. Shenjëtari ynë ka arritur 608.8 pikë, që…

Qitësja Manuela Delilaj renditet e 37-ta

Ka përfunduar garimin e saj ne Lojërat Olimpike Tokio 2020 edhe qitësja e Shqipërisë, Manuela Delilaj. Sportistja olimpike garoi në…

Përfundoi me dëmtim përfaqësimi i Indrit Çullhajt në Tokio

Xhudisti i Shqipërisë, Indrit Çullhajt, që garonte në kategorinë deri në 66 kilogramë është dorëzuar pas 11 minutash në përballjen…

Distria në lot gjatë lartësimit të flamurit kosovar në Tokio (Video)

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi pasi siguroi sot medaljen e artë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, u ngjit drejt podiumit për…

​Kosovare Asllani asiston në fitoren e Suedisë kundër Australisë

Lojërat Olimpike “Tokio 2020” tanimë kanë filluar, e po ashtu edhe ndeshjet e futbollit në kuadër të femrave. Përveç xhudistes…

​Osmani pas fitores së Distrias: Vajzat në Kosovë e kanë kuptuar që nuk ka pengesë që nuk tejkalohet

Presidentja Vjosa Osmani pas fitores së Kosovës në Lojërat Olimpike në Japoni ka thënë se vajzat e Kosovës e kanë…