Albin Tahiri arrin rezultatin më të mirë në histori të Kosovës në LOD

Skitari Albin Tahiri ka zënë vendin e 15-të nga 27 garues në disiplinën e kombinimit alpin, që përbëhet nga lëshimi…

Lojërat Olimpike Dimërore Pekin 2022/Flamuri i Kosovës valon në Pekin të Kinës

Me fillim nga ora 13:00 ka filluar ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike Dimërore Pekin 2022, të cilat do të zhvillohen…

SHBA vendos kufizime vizash për shumë shtetas bjellorusë

Qeveria amerikane ka vendosur kufizime vizash për shtetasit bjellorusë të dyshuar për aktivitete “serioze” kundër disidentëve të regjimit të Lukashenkos…

Kiana Kryeziu siguron pjesëmarrjen në Olimpiadën e dimrit

Skitarja nga Kosova, Kiana Kryeziu, edhe zyrtarisht do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike. Kryeziu ka fituar normën olimpike për…

​SHBA me bojkot diplomatik ndaj Olimpiadës, asnjë zyrtar amerikan në Lojërat e Pekinit

Administrata Biden pritet të njoftojë këtë javë se asnjë zyrtar i qeverisë amerikane nuk do të marrë pjesë në Lojërat…

​Mbyllen Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, aty ku Kosova shkëlqeu me dy medalje të arta

Sot janë zhvilluar edhe garat e fundit në Lojërat Olimpike Tokio 2020 duke i dhënë kështu edhe fundin e këtij…

Lojërat Olimpike, SHBA mposht Francën në finalen e madhe të basketbollit

Një tjetër medalje e artë është rrëmbyer nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Lojërat Olimpike ”Tokio 2020”. ShBA-të e…

​Kosovare Asllani starton në finale, ja formacionet zyrtare të Suedisë dhe Kanadasë

Me fillim nga ora 14:00 do të zhvillohet finalja për medaljen e artë olimpike në futbollin e femrave të “Tokio…

Humb iraniani, përfundon gara për Shalën në Tokio

Fitorja e Geno Petriashvillit të Gjeorgjisë ndaj iranianit, Amir Hossein Zare, bënë që mundësi ynë, Egzon Shala, të përfundojë garimin…

Luiza Gega renditet e 13-ta në finale

Sportistja nga Shqipëria Luiza Gega ka përfunduar garën në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, ku në finalen e madhe të vrapimit…