​Mbyllen Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, aty ku Kosova shkëlqeu me dy medalje të arta

Sot janë zhvilluar edhe garat e fundit në Lojërat Olimpike Tokio 2020 duke i dhënë kështu edhe fundin e këtij…

Lojërat Olimpike, SHBA mposht Francën në finalen e madhe të basketbollit

Një tjetër medalje e artë është rrëmbyer nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Lojërat Olimpike ”Tokio 2020”. ShBA-të e…

​Kosovare Asllani starton në finale, ja formacionet zyrtare të Suedisë dhe Kanadasë

Me fillim nga ora 14:00 do të zhvillohet finalja për medaljen e artë olimpike në futbollin e femrave të “Tokio…

Humb iraniani, përfundon gara për Shalën në Tokio

Fitorja e Geno Petriashvillit të Gjeorgjisë ndaj iranianit, Amir Hossein Zare, bënë që mundësi ynë, Egzon Shala, të përfundojë garimin…

Luiza Gega renditet e 13-ta në finale

Sportistja nga Shqipëria Luiza Gega ka përfunduar garën në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, ku në finalen e madhe të vrapimit…

Krasniqi shpreson në një tjetër medalje: Egzoni një mundës i shkëlqyer

Komiteti Olimpik i Kosovës po shpreson edhe në një tjetër medalje në Tokio. Pas dy të artave në xhudo, shpresat…

Atleti Musa Hajdari zë vendin e 43 në vrapim, nuk arrin të prek gjysmëfinalen

Tanimë, më shumë se gjysma e ekipit olimpik të Kosovës kanë përfunduar garat në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Garën në…

Loriana Kuka lufton pas pak për medaljen që i mungon

Xhudistja Loriana Kuka synon ta fitojë medaljen e vetme që i mungon në karrierën e saj në Lojërat Olimpike Tokyo2020.…

​Historike: Nora i sjellë Kosovës edhe një medalje të artë

Xhudistja Nora Gjakova ka arritur ta bëjë përseri Kosovën që të shkëlqejë në Lojërat Olimpike Tokio 2020, duke fituar finalen…

Medalja e dytë për Kosovën, shkëlqen Nora

Xhudistja Nora Gjakova ka arritur t’ia siguroi Kosovës edhe një medalje olimpike në Lojërat Olimpike Tokio 2020. Ajo ka fituar…