​Shkëlqeu me Italinë në EURO 2020, Locatelli ndryshon skuadër

Manuel Locatelli ka arritur në Torino ku së shpejti pritet t’iu nënshtrohet testeve mjekësore me Juventusin në klinikën J Medical.…

Liverpooli i bashkohet garës për Locatellin

Jurgen Klopp ende në kërkim të zëvendësimit të Georginio Wijnaldum. Gjigandi anglez Liverpooli i është bashkuar garës për të siguruar…

Sassuolo konfirmon bisedimet për Locatellin

Mesfushori italian pritet të largohet nga Sassuolo këtë verë. Presidenti i klubit italian Sassuolo Giovanni Carnevali ka treguar që klubi…

Mancini i lë në bankën rezervë, “përplasen” Locatelli dhe Barella – video

Italia deri më tani është treguar skuadra më e forte dhe më stabile në Euro 2020. Skuadra e drejtuar nga…

​Italia mposht edhe Zvicrën dhe siguron kualifikimin në fazën tjetër të Euro 2020

Pas fitores ndaj Turqisë në ndeshjen e parë me rezultat 3-0, Kombëtarja e Italisë edje ka treguar klasin e saj…

Supergol në ndeshjen Itali – Zvicër – video

Italia e ka dyfishuar  epërsinë ndaj Zvicrës me të filluar pjesa e dytë e kësaj ndeshjeje. Është përsëri mesfushori Manuele…

Juventusi e ka prioritet transferimin e Locatellit

Gjiganti italian dëshiron të përforcojë mesfushën. Juventusi ka prioritet nënshkrimin me mesfushorin e Sassuolos Manuel Locatelli këtë verë, raporton “CalcioMercato”.…