Batatina paralajmëron rivalët para nisjes së sesionit pranveror të Superligës së Kosovës

Sesioni pranveror i Superligës së Kosovës në futboll do të nis më 12 shkurt dhe tashmë skuadrat janë duke i…

23 vjet nga beteja e Llapashticës

Sot mbushen 23 vjet nga Beteja e Llapashticës, betejë në të cilën ranë heroikisht 10 dëshmorë të Llapit. Ishte 24…

Përfundojnë ndeshjet në Superligën e Kosovës, ja rezultatet

Kanë përfunduar të tri ndeshjet që ishin duke u zhvilluar në Superligën e Kosovës, ku kemi disa rezultate tejet interesante.…

Llapi rrëmben talentin e Dritës

Skuadra e Llapit ka përforcuar radhët e veta me Shaban Shabanin, i cili luan si sulmues krahu dhe vjen nga…

Kupa e Kosovës/ Hidhet shorti për fazën 1/16, duele mjaftë interesante

Është hedhur të hënën shorti për fazën 1/16 të Kupës së Kosovës në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës.…

​Llapi e Gjilani ndahen në paqe, Malisheva mposht Drenicën

Kanë përfunduar tri ndeshjet e ditës së sotme në Superligën e Kosovë në futboll të vlefshme për xhiron e 16-të.…

​Pas fitores ndaj Dritës, Gjilani përballet me Llapin në superformë

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon sot me tri ndeshje shumë interesante të vlefshme për xhiron e 16-të. Vëmendja kryesore…

Batatina synon ta rrëzojë edhe Gjilanin nga pozita e liderit: Ata e dinë se kush jemi, por së pari e kemi Drenicën

Llapi ka arkëtuar tri pikë shumë të rëndësishme në kuadër të xhiros së 14-të të Superligës së Kosovës duke fituar…

Deklasimi i Ballkanit nga Llapi e “çrregullon” edhe renditjen tabelare (FOTO)

Me derbin ndërmjet Llapit dhe Ballkanit të zhvilluar të dielën, është kompletuar edhe xhiro e 14-të e Superligës së Kosovës…

​Llapi e shkatërron Ballkanin dhe merr vendin e katërt

Lideri i deritanishëm i Superligës së Kosovës Ballkani ka pësuar një disfatë të hidhur nga Llapi që ka triumfuar me…