Llapi zyrtarizon marrëveshjen me sulmuesin nga Mali i Zi

Klubi i Llapit ka arritur t’i sigurojë shërbimet e qendërsulmuesit me përvojë, Sava Gardašević. Sulmuesi nga Podgorica ka nënshkruar kontratë…

Behar Maliqi largohet nga Llapi

Klubi Futbollstik “Llapi” ka mbetur pa njërin ndër lojtarët kryesor. Behar Maliqi dhe skuadra llapjane i kanë ndarë rrugët dhe…

Benjamin Emini vazhdon me Llapin

Llapi vazhdon punën në afatin kalimtar, ku deri më tani ka pasur ardhje dhe largime. Sot me klubin kontratën e…

Ardit Peposhi edhe zyrtarisht futbollist i KF Llapit

Klubi Futbollistik “Llapi” nuk ka të ndalur në afatin kalimtar të verës. Pas prezantimit të ‘firmave’ të vazhdimit me Elvis…

Vjen largimi i radhës nga Llapi, edhe Pefqeli tani futbollist i lirë

Pas përfundimit të edicionit 2019/20 të Superligës së Kosovës, ka ardhur largimi i radhës në klubin e Llapit. Pas largimit…

Vazhdojnë urimet për kampionin e ri, Llapi uron Dritën për triumfin

Drita është shpallur kampion për herë të tretë në histori. Klubi gjilanas ka festuar pas barazimit të Gjilanit me Ballkanin…

Përfundojnë pjesët e parë në Superligë, këto janë rezultatet në Gjilan, Skenderaj e Suharekë

Kanë përfunduar pjesët e para të tri ndeshjeve hapëse të xhiros së 29-të në Superligën e Kosovës në futboll. Në…

Ballkani – Llapi, formacionet zyrtare

Sot zhvillohen tri ndeshjet e para të javës së 29-të në Supërligën e Kosovës në futboll. Ballkani e pret në…

Sot luhen tri ndeshje në Superligë, vëmendja në Gjilan

Sot hapet xhiro e 29-të në Supërligën e Kosovës në futboll me tri ndeshje mjaftë interesante. Padyshim se ndeshja kryesore…

Batatina ka disa fjalë për Valmir Veliun pas paraqitjes fantastike ndaj Gjilanit

Dje është zhvilluar ndeshja ndërmjet Gjilanit dhe Llapit, ndeshje kjo e cila ka përfunduar me rezultat të barabartë 2:2. Në…
error: