Superliga, rezultatet e dy ndeshjeve pas pjesës së parë

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve të Superligës që po zhvillohen sot dhe të cilat kanë filluar nga…

​Derbi mes Dritës dhe Llapit, formacionet zyrtare

Xhiro e dytë e Superligës së Kosovës për edicionin e ri 2021/22na sjell një derbi interesant mes Dritës dhe skuadrës…

​Java e dytë e Superligës së Kosovës vjen me duele të zjarrta

Nuk munguan befasitë në xhiron e parë të Superligës së Kosovës 2021/22 ku skuadrat e promovuara si Malisheva e Dukagjini…

Batatina: Sezoni i ri do të flas për Llapin, këta janë rivalët tanë për titull

Edicioni i ri garues ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme për skuadrën e Llapit. Klubi nga Podujeva…

Llapi fitues i Superkupës së Kosovës në futboll

Skuadra e Llapit mposhti sonte në “Fadil Vokrri” kampionin aktual Prishtinën me rezultat 3:1, duke fituar kështu për herë të…

Llapi realizon edhe golin e tretë, Prishtina mbetet me 9 lojtarë

Skuadra e Llapit ka shënuar edhe golin e tretë kundër Prishtinës në Superkupën e Kosovës në futboll. Në minutën 106…

Llapi përmbys rezultatin në “Fadil Vokrri”

Skuadra e Llapit kaluar në epërsi ndaj Prishtinës duke e përmbysur rezultatin më 2:1 në vazhdimin e parë. Në minutën…

Nuk ka fitues brenda 90 minutave, Llapi – Prishtina shkojnë në vazhdime

Ka përfunduar koha e rregullt e Superkupës së Kosovës ndërmjet Prishtinës dhe Llapit. Fituesi nuk është përcaktuar brenda 90 minutave…

Dramë në “Fadil Vokrri”, Llapi barazon kundër Prishtinës

Llapi e ka barazuar rezultatin ndaj Prishtinës në 1-1 katër minuta para përfundimit të ndeshjes. Golin e barazimit e realizoi…

Prishtina – Llapi, mbyllet pjesa e parë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së Superkupës së Kosovës ndërmjet Prishtinës dhe Llapit. Rezultati mbetet i pandryshuar 0:0…