Dy gola të shpejtë në ndeshjen Prishtina – Llapi

Llapi po tregohet skuadër shumë e fuqishme në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Januzi në minutën e…

Mbyllet pjesa e parë, Llapi në epërsi minimale kundër Prishtinës

Ka përfunduar pjesa e parë e derbit mes Prishtinës dhe Llapit. “Plisat” janë në disavantazh prej një goli kundër Llapit,…

Januzi kalon Llapin në epërsi ndaj Prishtinës

Skuadra e Llapit ka kaluar në epërsi kundër Prishtinës. Momentalisht, Prishtina dhe Llapi janë duke zhvilluar ndeshje në kuadër të…

Prishtina-Llapi, formacionet zyrtare

Kupa e Kosovës rikthehet sot, ku do të kemi një derbi tejet interesant mes Prishtinës dhe Llapit. “Plisat” presin në…

​Kupa e Kosovës/ Gjysmëfinalet e para zhvillohen nesër

Kupa e Kosovës në futboll ka arritur deri në fazën gjysmëfinale të saj për edicionin 2020/2021. Tashmë janë të përcaktuara…

Këto janë skuadrat gjysmë-finaliste të Kupës së Kosovës

Dje dhe sot janë zhvilluar ndeshjet në kuadër të çerekfinales së Kupës së Kosovës, ku kishim disa rezultate tejet interesante.…

Llapi fiton bindshëm kundër Besës, Prishtina ndalet nga Feronikeli

Kanë përfunduar dy ndeshjet hapëse të xhiros së 25-të të Superligës së Kosovës, ku Llapi ka fituar bindshëm kundër Besës,…

Llapi bënë befasinë duke e mposhtur Ballkanin, ndryshon renditja tabelare

Pas barazimit me Gjilanin, Ballkani ka marrë një tjetër rezultat zhgënjyes në Superligën e Kosovës pasi është mposhtur nga Llapi…

Zyrtare, një qendërmbrojtës francez i bashkohet Llapit

Llapi ka arritur marrëveshje 2 vjeçare me qendërmbrojtësin francez, Anthony Monin i cili nga dita e sotme është bashkuar me…

Hisen Berisha: Llapi gjithmonë ka qenë për ta mbrojtur dhe zhvilluar vendin

Kandidati për deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hisen Berisha thotë se Llapi gjithmonë ka qenë gati…