​Tjetër përforcim nga Llapi

Fituesi i Kupës së Kosovës Llapi po vazhdon për përforcime të njëpasnjëshme në mënyrë që skuadra të jetë sa më…

​Llapi përforcohet me meksikanin Francisco Rivera

Skuadra e Llapit është përforcuar me mesfushorin nga Meksika, 26 vjeçarin Francisco Rivera. Sot klubi dhe futbollisti arritën akordin për…

​Batatina: Historinë e parë e bëra në Kosovë, e dyta do të jetë në Evropë

Përveç faktit që ngritën trofeun e parë në histori, Kupën e Kosovës, duke lënë kështu gjurmë të mëdha në futbollin…

Llapi kampion për herë të parë në histori të Kupës së Kosovës

Pas 120’ minutave lojë, dhe një fund dramatik në penallti, tanimë është mësuar kampioni i këtij sezoni i Kupës së…

Përfundon edhe koha shtesë, penalltitë vendosin Kampionin

Ka përfunduar edhe koha shtesë në finalen e madhe të Kupës së Kosovës, ku pas 120’ minutave lojë, rezultati është…

Drama në “Fadil Vokrri”, Llapi barazon shifrat kundër Dukagjinit

Skuadra e Llapit ka arritur që në çastet e fundit të pjesës së dytë të vazhdimeve kundër Dukagjinit, të shënoj…

Fillon finalja e Kupës së Kosovës mes Dukagjinit e Llapit

Ka filluar finalja e madhe e Kupës së Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë mes Dukagjinit dhe Llapit, ku…

Superliga e Kosovës, vazhdon xhiro e 33

Superliga e Kosovës do të vazhdoj sot me dy ndeshje interesante në kuadër të xhiros së 33. Skuadra e Ballkanit…

Ballkani publikon pamje ku trajneri i Llapit e godet me grusht lojtarin e tyre -video

Janë duke vazhduar polemikat e shumta pas incidentit skandaloz të ndodhur sot në ndeshjen e Superligës së Kosovës ndërmjet Ballkani…

​Përfundon ndeshja, Llapi shkon në finalen e Kupës së Kosovës

Në një ndeshje shumë të fortë dhe të luftuar deri në sekondën e fundit, Prishtina nuk ia ka arritur që…