Batatina: Llapi im, befasia e fundit të kampionatit!

Skuadra e Llapit është duke i vazhduar me intensitet të lartë stërvitjet në prag të rikthimit të Superligës së Kosovës.…

Këto dy skuadra kosovare prite të testohen sot për Covid-19

Gjatë ditës së djeshme ka filluar edhe zyrtarisht testimi i futbollistëve të Superligës për pandeminë e koronavirusit. Ashtu siç kishte…

Llapi konfirmon rikthimin në stërvitje

Klubi Futbollistik “Llapi” është bërë klubi i parë që ka konfirmuar rikthimin ne fushat e blerta. Në fakt skuadra nga…

Vjen edhe reagimi Llapit pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndeshjet pa tifozë

Qeveria e Kosovës mbrëmë në një mbledhje urgjente në orët e fundit ka vendosur në mes të tjerash që edhe…

Vetëvendosje: Lumi Llap shpëton me Shpejtimin

Gjendja e mjerueshme në të cilën ndodhet lumi Llap, pasqyron gjendjen aktuale të secilës pjesë publike të lënë pas dore…

Ja kur do të zhvillohet takimi Ferizaj – Llapi

Takimi i paraparë të zhvillohet sot në mes të Ferizajt dhe Llapit, është anuluar për arsye të borës së madhe…

Anulohet ndeshja Ferizaj – Llapi, shkak i borë së madhe

Sot janë paraparë të luhen dy ndeshjet e para të javës së 20-të të Superligës së Kosovës në futboll. Mirëpo…

Superliga e Kosovës në futboll, sot zhvillohen këto dy ndeshje

Sot starton java e 20-të në Superligën e Kosovës në futboll, javë kjo që do të luhet në tri ditë.…

Llapi do të udhëtojë sërish drejt Shqipërisë

​Llapi do të marrë rrugën për herë të dytë brenda pak javësh drejt Shqipërisë. Skuadra e Tahir Batatinës do të…

Llapi e mbyll afatin kalimtar me një transferim të papritur

Llapi e ka rikthyer nga huazimi futbollistin Florent Murseli, i cili është nën kontratë 3-vjeçare. Bardhekaltërit kanë njoftuar që me…
error: