​Gol i shpejtë në ndeshjen Llapi – Prishtina

Ka nisur furishëm për Prishtinën ndeshja kthyese e Kupës së Kosovës kundër Llapit. Skuadra nga kryeqyteti ka shënuar golin e…

Llapi – Prishtina, sot mësohet kundërshtari i Dukagjinit në finalen e Kupës së Kosovës

Sot do të mësohet finalisti tjetër i Kupës së Kosovës i cili do të mësohet pas ballafaqimit ndërmjet Llapit dhe…

Llapi nuk i bën ballë Dritës, Prishtina më fitore minimale ndaj Drenicës

Është kompletuar sot xhiroja e 28 e Superligës së Kosovës në futboll me dy ndeshjet e fundit ku u ballafaquan…

Mbyllet pjesa e parë, Llapi e Drenica “kokëfortë” përball Dritës e Prishtinës

Janë mbyllur 45 minutat e para të dy ndeshjeve të Superligës së Kosovës që po zhvillohen sot dhe që janë…

Nis furishëm sfida Llapi – Drita, shënohen dy gola brenda katër minutave

Llapi dhe Drita janë duke u ballafaquar në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 28 të Superligës së Kosovës. Ballafaqimi…

​Mbyllet drama në “Fadil Vokrri” ndërmjet Prishtinës dhe Llapit me pesë gola të shënuara

Sot është zhvilluar njëra nga ndeshjet e gjysmëfinales së Kupës së Kosovës, derbi mes Prishtinës dhe Llapit. Në kuadër të…

Dy gola të shpejtë në ndeshjen Prishtina – Llapi

Llapi po tregohet skuadër shumë e fuqishme në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Januzi në minutën e…

Mbyllet pjesa e parë, Llapi në epërsi minimale kundër Prishtinës

Ka përfunduar pjesa e parë e derbit mes Prishtinës dhe Llapit. “Plisat” janë në disavantazh prej një goli kundër Llapit,…

Januzi kalon Llapin në epërsi ndaj Prishtinës

Skuadra e Llapit ka kaluar në epërsi kundër Prishtinës. Momentalisht, Prishtina dhe Llapi janë duke zhvilluar ndeshje në kuadër të…

Prishtina-Llapi, formacionet zyrtare

Kupa e Kosovës rikthehet sot, ku do të kemi një derbi tejet interesant mes Prishtinës dhe Llapit. “Plisat” presin në…