​Llapi dhe Ballkani dënohen me nga 1 mijë euro për incidentin në Podujevë

Në xhiron e 26 të Superligës së Kosovës në futboll, në ndeshjen ndërmjet Llapit dhe Ballkanit të zhvilluar në stadiumin…

​Alarmojnë klubet: MKRS të licencojë FFK-në, po futemi në krizë financiare

Edhe më tutje Federata e Futbollit të Kosovës vazhdon të jetë njëra nga federatat e pakta që ka mbetur pa…

Kupa e Kosovës/ Përfaqësuesit e klubeve njëzëri: Duam finalen

Shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës në futboll ka vendosur përballë njëra-tjetër Llapin dhe Gjilanin, që do të jetë…

Ballkani lëshon pikë ndaj Ferizajt, s’ka fitues edhe në derbin Gjilani-Llapi

Janë mbyllur tashmë tri ndeshjet e Superligës së Kosovë në futboll, të vlefshme për xhiron e 26-të, ku janë regjistruar…

Presidenti i Llapit: Duam Kupën e Kosovës për herë të tretë

Presidenti i klubit të futbollit Llapi, Beqir Batatina është shprehur shumë i lumtur me kualifikimin e skuadrës së tij në…

Pjesa e parë: Prishtina në epërsi ndaj Ballkanit, Malisheva përmbysë epërsinë e Llapit

Ka përfunduar pjesa e parë në katër ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në kuadër të Kupës së Kosovës, ku kemi…

Malisheva barazon, Llapi gjen epërsinë përsëri por VAR-i i anulon golin

Skuadra e Malishevës e ka barazuar rezultatin në 1:1 në ndeshjes ndaj Llapit, para se ky i fundit ta gjente…

Zhbllokohet rezultati mes Llapit e Malishevës

Është shënuar goli i parë në stadiumin “Zahir Pajaziti” ku po zhvillohet ndeshja mes Llapit dhe skuadrës së Malishevës. Skuadra…

Ndalohen 6 persona në lidhje me incidentin pas ndeshjes Llapi-Ballkani

Gjashtë persona janë ndaluar nga Policia e Kosovës në lidhje me incidentin e ndodhur të dielën ën Podujevë pas përfundimit…

Llapi kërkon ndihmën e FFK-së për sanimin e dëmeve në stadium, 10.000 euro dëmi i shkaktuar

Klubi i Futbollit Llapi ka dalë sot me një komunikatë për media ku ka folur për incidentin e ndodhur të…