Phillips: Liverpooli do të dërgojë ofertë për yllin e Bayernit

Ish-futbollisti amerikan dhe tani komentatori i sportit, Kevin Phillips, ka deklaruar se Liverpooli do të provojë të nënshkruaj me mbrojtësin…

Liverpool bën ofertë për Koulibaly

Sipas gazetarit italian, Fabio Santini, Liverpooli është një hap para të gjithëve për të siguruar shërbimet e mbrojtësit të Napolit,…

Premier Liga propozon ndryshimin drastik në futboll, e mbështet menjëherë Liverpooli

Duke filluar nga edicioni 2021/22, kampionati anglez i futbollit, i njohur si Premier League, mund të përbëhet nga vetëm 18…

​“Nuk ishin serioz për mua”, ylli i Premier Ligës kritikon Barcelonën

Ylli i Liverpoolit Georginio Wijnaldum i ka adresuar spekulimet mbi të ardhmen e tij gjatë kësaj vere, duke potencuar se…

Klopp e dëshironte Sanchon, por ishte i bindur se do kalojë te Manchester United

Një ndër lojtarët më të përfolur këtë merkato padyshim që ka qenë ylli i Borussia Dortmundit, Jadon Sancho. Për një…

Shaqiri rezulton pozitiv me Covid-19

Xherdan Shaqiri ka rezultuar pozitiv me virusin Covid-19 ka njoftuar sot Federata e Futbollit të Zvicrës, përcjellë KosovaPress. Numri 23…

Top-15 skuadrat më të vlefshme në botë, kryeson Liverpooli

Është publikuar së fundit renditja e top-15 klubeve të futbollist më të vlefshme në botë nga “Transfermaket” dhe “Givemesport”, përcjellë…