Klopp pret të nis festën e titullit qysh sot

Jurgen Klopp ishte i lumtur të mërkurën në mbrëmje, pasi mundi me lehtësi Crystal Palace 4-0. Gjermani ia lejoi vetes…

Van Dijk refuzon PSG-në, bëhet mbrojtësi më i shtrenjtë në histori të Liverpoolit

Mbrojtësi holandez ka refuzuar ofertën e PSG-së, për tu bërë mbrojtësi më i paguar. Virgil Van Dajk do të nënshkruaj…

Liverpooli mund ta festoj titullin pas 30 vitesh në stadiumin e rivalit të madh

Liverpool pritet të titullin e shumë pritur pas 30 vitesh ta feston në një teren mjaft special. Në derbin lokal,…

Klopp paralajmëron rivalët para rifillimit të Premierligës

Trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp, ka thënë se skuadra e tij do të shënjestrojë pikët maksimale nga ndeshjet e mbetura…

Pas Newcastle edhe ish-kampioni i Anglisë në garë për Xherdan Shaqirin

Xherdan Shaqiri pritet të largohet nga Liverpooli gjatë verës që vjen. Interesim për futbollistin kosovar në Angli kanë shfaqur Newcastle…

Kapiteni i Liverpoolit: E çuditshme ta festojmë titullin pa tifozë

Kapiteni i Liverpoolit, Jordan Henderson, e ka pranuar se do të ishte shumë e çuditshme të ngrejë lart trofeun e…

Newcastle interesohet për Xherdan Shaqirin

Klubi i Newcastle, sipas “Daily Mail”,  ka identifikuar Xherdan Shaqirin si një përforcim i mundshëm gjatë kësaj vere, duke shfrytëzuar…

Ndeshja Liverpool-Atletico dyshohet se shkaktoi 41 vdekje për shkak të virusit korona

Vendimi i diskutueshëm për të lejuar ndeshjen e Ligës së Kampionëve midis Liverpool dhe Atletico Madrid më 11 mars mund…

Galatasay nuk heqë dorë nga Shaqiri

Galatasaray është duke përgatitur një ofertë për sulmuesin e Liverpoolit, Xherdan Shaqirin. Sipas asaj që raportojnë mediat turke, trajneri i…

Kjo pritet të jetë e ardhmja e Xherdan Shaqirit

Xherdan Shaqiri pritet të largohet nga skuadra e Liverpoolit këtë verë. Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp është shprehur e…