Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Lituania përgatitet të lehtësojë masat antiCOVID-19

Lituania ka në plan hapa të tjerë për të hequr gradualisht masat e vendosura për frenimin e pandemisë, me lehtësimin…

Nis përballja Kosovë – Lituani

Ka filluar ndeshja miqësore ndërmjet Kosovës dhe Lituanisë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Temperaturat janë të ulëta, por terreni…

Flet trajneri i Lituanisë para ndeshjes me Kosovën, e cilëson si skuadër të fortë

Me fillim nga ora 20:45, Kombëtarja e Lituanisë do të zhvilloj sot ndeshje kundër Kosovës, ku është mysafire në stadiumin…

Kosova-Lituania, formacioni i mundshëm i “Dardanëve”

Kombëtarja e Kosovës në futboll do të zhvillojë sot ndeshje miqësore kundër Lituanisë, ku me fillim nga ora 20:45 të…

Ademi: Fanella e Kosovës respektohet nga të gjithë, asnjë lojtar nuk na ka refuzuar

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët”…

Lituania refuzon ekstradimin e Svetlana Tikhanovska në Bjellorusi

Lituania refuzoi sot kërkesën e Bjellorusisë për ekstradimin e lideres opozitare, Svetlana Tikhanovskaya, të cilën Minsk e akuzon për organizimin…

Kosova dhe Lituania nënshkruajnë Marrëveshjen për Eliminimin e Tatimit të Dyfishtë

Sot në Stokholm, u nënshkrua Marrëveshja për Eliminimin e Tatimit të Dyfishtë dhe Parandalimin e Evazionit Fiskal. Nga pala kosovare,…

Lituani 0-0 Shqipëri, statistikat e ndeshjes

Shqipëria nuk ka arritur më shumë se një barazim pa gola në ballafaqim me Kombëtaren e Lituanisë, raporton KosovaPress. Trajneri…

Mbyllet pa fitues ndeshja Lituani – Shqipëri

Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Lituanisë dhe Shqipërisë, e zhvilluar të mërkurën nga ora 18:00, raporton KosovaPress. Të dy skuadra treguan…

Starton pjesa e dytë e ndeshjes, Lituani – Shqipëri

Ka filluar pjesa e dytë e ballafaqimit ndërmjet Lituanisë dhe Shqipërisë, raporton KosovaPress. Pas 45 minutave të zhvilluara në pjesën…
error: