Bikinit dalin për herë të parë në shitje para 76 vjetësh

Më 5 korrik 1946, bikinit dalin për herë të parë në shitje menjëherë pas një sfilate të modës në pishinën…

Këshilli i BE-së: Shkelja e sanksioneve futet në listën e krimeve të BE-së

Këshilli i BE-së ka kërkuar sot pëlqimin e Parlamentit Evropian për propozimin për të shtuar shkeljen e masave kufizuese në…

Lista e ushqimeve që ulin rrezikun nga kanceri

Edhe pse disa probleme shëndetësore nuk mund të shmangen, ka mënyra për të reduktuar rrezikun. Kjo bëhet duke zgjedhur një…

​Reja publikon listën e lojtarëve të ftuar për 3 sfidat e Kombëtares

Kombëtarja shqiptare ka nisur përgatitjet për dy ndeshjet e Ligës së Kombeve që luhen në muajin qershor, ato ndaj nda…

Real Madridi konfirmon listën e 26 lojtarëve për finalen e Ligës së Kampionëve

Dy ditë para finales së Ligës së Kampionëve, Real Madridi e ka konfirmuar skuadrën prej 26 lojtarëve, ku janë përfshirë…

Kosova nikoqire e Evropianit në volejboll, publikohet lista e volejbollistëve të grumbulluar

Kombëtarja e Kosovës për grupmoshat U22 në sportin e volejbollit ka publikuar sot listën e volejbollistëve të grumbulluar për ndeshjet…

Publikohet lista e bursistëve të Komunës së Prishtinës

Përmes njoftimit në uebfaqen e komunës si dhe profilin e saj në “Facebook”, Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prishtinës,…

Lista e publikuar: Ja çfarë kërkon Ukraina për ndihmë ushtarake dhe teknologjike

Ukrainasit përpiluan sot një listë të gjerë që përshkruan atë që u nevojitet nga ndihma ushtarake dhe teknologjike. Regjistrimi u…

​Konfirmohet lista prej gjashtë kandidatësh për kryeprokuror të shtetit

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK), i udhëhequr nga kryesuesi Jetish Maloku, ka mbajtur takimin e 209-të me radhë, në përputhje…

Me këto fjalëkalime, ju keni shanset më të mira për t’u hakuar: A është i juaji në listë?

Hulumtimet e reja kanë treguar se shumica e njerëzve ende nuk pëlqejnë të krijojnë fjalëkalime më të sigurta, pavarësisht se…