PZAP vendos për ankesat e partive jo serbe ndaj votave të Romania Iniciativa

Partitë e komuniteteve jo serbe ditë më parë kanë dërguar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me…

Lista Serbe kërkon rifillimin e dialogut: Të zbatohen edhe marrëveshjet e arritura deri më tani

​Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, i shoqëruar nga zëvendësi i tij, Dalibor Jevtiq, u takuan me emisarin special të…

​Revokimi i fletarrestit për Radojçiqin, reagon LVV: Veprim i dyshimtë

Lëvizja Vetëvendosje reagoi pasi Gjykata Themelore në Prishtinë aprovoi kërkesën e Prokurorisë Speciale për të revokuar fletarrestin për Milan Radojçiqin,…

Komunitetet jo serbe të bashkuara, kontestojnë votat për Iniciativën Rome dhe Adrijana Hoxhiqit

Në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, Gjykatë Supreme e në Gjykatë Kushtetuese do të ankohen përfaqësuesit e komuniteteve jo…

LVV s’ka marrëveshje për ndarje të ministrive me Osmanin, të shqetësuar edhe për votat e komuniteteve

Lëvizja Vetëvendosje nuk ka një marrëveshje me Listën e Vjosa osmanit për ndarje të posteve ministrore. Zëdhënësi i këtij subjekti,…

Ndikimi i Listës Serbe në zgjedhjet e 14 shkurtit rrezikon demokracinë në vend, kërkohet reagim institucional

Dyshimet se Lista Serbe e rriti iniciativën e Adriana Hoxhiqit po shihen të rrezikshme për demokracinë e vendit dhe në…

Reagon PLE: “Romani Iniciativa” është produkt i “Listës Serbe”

Kryetar i subjektit politik Partia Liberale Egjiptiane(PLE), Veton Berisha,  thotë se është informuar nga mediumet për një version të ri…

Rezultatet preliminare, Lista Serbe mbi 10.000 vota më pak se më 2019

Sipas rezultateve preliminare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Lista Serbe në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit ka marrë 43.746…

Trajkoviq kujton Ivanoviqin: Edhe Lista kriminale Serbe duhet të gjykohet për vrasjen

Kandidatja për deputete nga radhët Iniciativës Qytetare për Liri, Drejtësi dhe Mbijetesë, Rada Trajkoviq, u prononcua për media nga vendi…

Petkoviq: Lista Serbe e përkeqësoi situatën, bëjnë shantazh për vota

Kryetari i Lidhjes Demokratike Serbe, Slavisha Petkoviq, thotë se me futjen në skenën politike kosovare të Listës Serbe më 2012…