Trajkoviq kujton Ivanoviqin: Edhe Lista kriminale Serbe duhet të gjykohet për vrasjen

Kandidatja për deputete nga radhët Iniciativës Qytetare për Liri, Drejtësi dhe Mbijetesë, Rada Trajkoviq, u prononcua për media nga vendi…

Petkoviq: Lista Serbe e përkeqësoi situatën, bëjnë shantazh për vota

Kryetari i Lidhjes Demokratike Serbe, Slavisha Petkoviq, thotë se me futjen në skenën politike kosovare të Listës Serbe më 2012…

Lista Serbe përmes përvetësimit të komuniteteve të tjera po tenton të bllokojë sistemin në Kosovë

Deklarata e mëhershme të kryetarit të Listës Serbe, Goran Rakiq, se ata do të luftojnë edhe për interesat e goranëve,…

Lista Serbe dorëzon emrat e 20 kandidatëve për deputetë: Mbrapa nesh është Vuçiq

Përfaqësuesit e Listës Serbe, të udhëhequr nga kryetari i tyre Goran Rakiq, dorëzuan sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listën…

Osmani takohet me përfaqësuesit e Listës Serbe për t’u konsultuar rreth datës së zgjedhjeve

Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani ka pritur në takim përfaqësuesit të Listës Serbe, për t’u konsultuar rreth caktimit…

LDK fajëson Listën Serbe dhe opozitën për dështimin e rimëkëmbjes ekonomike

Dështimin e miratimit në lexim të dytë të Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi…

Certifikohen katër kandidatë për kryetar të Mitrovicës së Veriut

KQZ-ja në mbledhjen e sotme certifikoi katër kandidatë për kryetar të komunës së Mitrovicës së Veriut në zgjedhjet e jashtëzakonshme…

Selimi-Qeverisë: Fatin e shqiptarëve në komunat veriore e keni lënë në duar të Listës Serbe

Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi është shprehur kritik ndaj qeverisë Hoti për shpërfillje të interesave të…

Lajçak takon kreun e Listës Serbe

Në ditën e dytë të qëndrimit në Kosovë, emisari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka nisur  takim…

Lista Serbe e quan “politike” diskutimin për shitjen e IPKO-s

Nënkryetari i parë i Komisionit parlamentar për Ekonomi, Zoran Mojsiloviq nga radhët e Listës Serbe ka thënë se askush nuk…
error: